UWAGA!

Najlepszy z możliwych cudów

 Elbląg, Najlepszy z możliwych cudów

Stowarzyszenie "Alternatywni" oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka zapraszają na letnią odsłonę Elbląskiej Sceny Literackiej. Gościem będzie Dominika Lewicka-Klucznik. Spotkanie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18 na Małej Scenie. Czerwcowy wieczór z poezją Dominiki będzie również promocją jej najnowszej książki "Limit na cuda".

Trzy lata czekaliśmy na nowe wydanie elbląskiej poetki, której twórczość odbija się głośnym echem wśród literatów. Czy jest to ciągle ta sama Dominika, której "Samopas" nominowany był do nagrody Orfeusza? Jak zmienia się poezja kogoś, kto na każdym kroku realizuje swoje marzenia? Jaka jest kobieta, która jest w ciągle w ruchu i gdzie teraz pisze swoje teksty?
       Poezja Dominiki to głos kobiety twardo stąpającej po ziemi, którą jednak często można spotkać z głową w chmurach. W jej tekstach bezglutenowe ciasta leżą w obskurnych tramwajach, ciepło rodzinnego domu potrafi szybko rozpłynąć się w najlepszym z możliwych światów, chociaż i w nim pojawiają się koszmary, o których Lewicka-Klucznik pisze głośno.
       Spotkanie z jej twórczością to liryczna randka w ciemno, zderzenie ze światem pełnym sprzeczności, z drugiej strony poznanie poezji kobiecej, w której ma się wrażenie, nie ma żadnych limitów na cuda. Muzycznie rozmowę "doprawi" Dominik Majewski i oczywiście jego gitara, a samo spotkanie poprowadzi Kamila Łyłka-Kosińska.
      
       Dominika Lewicka Klucznik – animator, filolog. Była jednym z pomysłodawców powstania Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Od początku istnienia Klubu angażuje się w jego działania pisarsko oraz organizacyjnie, dzięki czemu doszło do wydania Antologii AEKL „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością”. Od marca 2014 roku jest prezesem Stowarzyszenia Alternatywni, które zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych w Elblągu. Jest pomysłodawcą i głównym organizatorem III Festiwalu Literatury „Wielorzecze”.
      
       W czasie wolnym zajmuje się pozyskiwaniem funduszy ze środków unijnych, rządowych oraz samorządowych na działania kulturalne. Sprawnie zarządza projektami i ludźmi. Jest redaktorem kilku książek wydanych przez Stowarzyszenie Alternatywni, autorem wstępów, recenzji oraz materiałów promocyjnych. Publikuje w antologiach, pismach literackich i kulturalnych. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich i turniejów jednego wiersza. Laury zdobywają także jej młodzi podopieczni.
       W 2013 roku wydała debiutancki tomik poetycki „Samopas” nominowany do nagrody Orfeusz w kategorii Orfeusz Mazurski.
       W 2016 roku odebrała nagrodę Kreatora Kultury od Prezydenta Miasta Elbląg za dotychczasową działalność, a III Festiwal Literatury Wielorzecze został uhonorowany nagrodą Wydarzenie Roku. To drugi laur dla tej nowej inicjatywy Stowarzyszenia "Alternatywni". Prywatnie kocha życie, rodzinę i wszelkie formy aktywności.
      
       Jest laureatką konkursów literackich oraz turniejów jednego wiersza m.in.
       - Turniej Jednego Wiersza - Biblioteka Elbląska - I miejsce - 2012
       - Konkurs poetyckie Siedem Grzechów Głównych - I miejsce - 2015
       - Konkurs o Złote Pióro Lubańskie - I miejsce - 2015
       - Turniej Jednego Wiersza na III Festiwalu Literatury Wielorzecze - II miejsce - 2015
       - wyróżnienie za Elbląski Rękopis Roku przez Fundację Elbląg - 2015
       - Turniej Jednego Wiersza na 6 wersów - Elbląg 2015
       - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Zygmunta Krukowskiego - Nowa Ruda 2016
       - Turnieju Jednego Wiersza Głogowskich Konfrontacji Literackich - I miejsce - Głogów 2016
      
Kamila Łyłka-Kosińska, stowarzyszenie "Alternatywni"

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama