UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kłopoty z Dzikuską...

 
Elbląg, Kłopoty z Dzikuską...
Reklama

Co roku w czasie wiosennych roztopów Elbląg staje przed realną groźbą powodzi - czytamy w Głosie Elbląga z 13 stycznia 1966 roku.

Szczególnie dużo kłopotów przysparzają miastu rzeka Elbląg i rwący potok Kumiela nazywany tez potocznie Dzikuską. Mocno już sfatygowane wzmocnienia brzegów rzeki Elbląg, składające się z konstrukcji drewnianych, nie wytrzymują naporu wezbranych wód. Pociąga to za sobą systematyczne obsuwanie się brzegów i spłycanie koryta rzeki. Szczególnie nadwerężony pod tym względem jest odcinek długości ok. 1 km pomiędzy mostem wysokowodnym, a mostem w okolicy ul. Linki. Samo koryto rzeki Elbląg na pewnym jej odcinku zatarasowane jest szczątkami starego mostu drogowego.
       Podobnie rzecz się ma z rzeczką Dzikuską, której górski charakter rok rocznie daje miastu we znaki zagrażając bezpośrednio powodzią ul. Malborskiej. Od lat mówi się o pilnej potrzebie regulacji brzegów Dzikuski. W ramach istniejących możliwości w roku ubiegłym zapoczątkowano w niewielkim zakresie prace zmierzające do oczyszczenia koryta rzeki Elbląg.
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama