UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Tolkmicku inaczej

 
Elbląg, W Tolkmicku inaczej
Reklama

 Było to dla nas pewnego rodzaju zaskoczeniem - w miastach i miasteczkach, które dotychczas odwiedzaliśmy, na pierwszy plan wysuwał się nieodmiennie problem mieszkaniowy. Utyskiwano przeważnie na zbyt małe rozmiary budownictwa w stosunku do potrzeb, na wysoki wskaźnik zagęszczenia, zasypywano nas liczbami i przeróżnymi wyliczeniami. W Tolkmicku nic z tych rzeczy  - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 12 lutego 1966 roku.

Już na wstępie przewodniczący Prezydium MRN Czesław Michalski powiedział po prostu:
       - U nas problem mieszkaniowy w tej chwili nie istnieje. Może to dziwne, ale tak jest faktycznie. Nasze zasoby mieszkaniowe pokrywają wszystkie potrzeby i dlatego pod tym względem znajdujemy się w lepszej sytuacji niż inne miasteczka.
       Jak to się stało, że Tolkmicko leżące na dalekich peryferiach województwa, nie odczuwa głodu mieszkaniowego? Złożyły się na to różne przyczyny - przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to jedno z najmniejszych miasteczek w naszym województwie, gdyż liczy niespełna 2.800 mieszkańców. Nic więc dziwnego, że potrzeby są tu mniejsze i wzrastają wolniej niż w innych miastach. Dla przykładu - jeden nowy blok oddany do użytku w Malborku albo Sztumie nie rozwiąże tam jeszcze sytuacji mieszkaniowej, natomiast w Tolkmicku może pokryć na dłuższy czas wszystkie potrzeby.
      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama