UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będą zmiany na targowisku

 
Elbląg, Będą zmiany na targowisku
fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Powiększenie parkingu przy targowisku miejskim to jeden z postulatów kupców handlujących w tym miejscu. Prawdopodobnie parking powstanie, o szczegółach wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak chce rozmawiać z kupcami w poniedziałek w samo południe.

Brak miejsc parkingowych przy targowisku miejskim jest jedną z bolączek zarówno kupców, jak i ich klientów. Jedni narzekają, że przez brak miejsc tracą klientów, sam teren targowiska jest rozjeżdżany, drudzy rezygnują z zakupów, bo nie mają gdzie postawić samochodu. Dodatkowo korkuje się ul. Płk Dąbka.
       Rozwiązaniem byłoby zwiększenie liczby miejsc parkingowych. I taki pomysł (na razie bardzo wstępny) zyskał aprobatę miejskich urzędników.
       - Na razie nie jest ustalone, gdzie i jaki duży będzie parking - mówił Artur Adamczuk, dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych (administrujący targowiskiem miejskim) na dzisiejszym (5 kwietnia) spotkaniu z kupcami.
       Lokalizacja jeszcze nie jest ustalona, a już wzbudza emocje. Różnym grupom kupców odpowiada inna lokalizacja miejsc parkingowych. Głównie chodzi o to, które pawilony handlowe (te starsze, nie chodzi o nowo wybudowane) należałoby rozebrać pod budowę parkingu.
       Swoje postulaty (nie tylko te dotyczące parkingu, ale i funkcjonowania targowiska) kupcy będą mogli wypowiedzieć na spotkaniu z wiceprezydentem Januszem Nowakiem, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim (ul. Łączności 1) w najbliższy poniedziałek (8 kwietnia) w sali 300 (tzw. sala sesyjna).
       Pewnym ułatwieniem zarówno dla klientów, jak i kupców handlujących na targowisku ma być planowana modernizacja ul. Płk. Dąbka.
       - Chodzi o to, żeby przenieść postój taksówek i przystanek autobusowy w inne miejsce. I na bazie zatoczki stworzyć prawoskręt do wjazdu na targowisko – mówił Artur Adamczuk.
       Do końca kwietnia na targowisku ma też zostać zainstalowany monitoring, nagłośnienie oraz oznakowanie sektorów.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Dobre miejsce na parking to tam gdzie te blaszaki - przypominające Sajgon. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38 2
  TAK..TAK..(2019-04-05)
 • targowisko powinno być przeniesione na modrzewinę wyburzyć te stare PRL-owskie baraki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 57
  jaaaaaaaaaaaa(2019-04-05)
 • no to jak odsuną przystanek, to na pewno kupcy będą mieli klientów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 3
  kazikk(2019-04-05)
 • zaorać ten ryneczek i postawić ładne zadaszenie na modrzewinie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 45
  babciac(2019-04-05)
 • od 10 lat nie kupuję na rynku. Nie ma gdzie parkować to i nie ma klienta, proste. A teraz się przyzwyczaiłem do sklepów gdzie nie pada na głowę i raczej już z tego nie zrezygnuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 36
  (2019-04-05)
 • @TAK..TAK.. - Ach ta lewicowa propaganda o zacofanych krajach azjatyckich. Wpisałem w Google hasło "Saigon" i ujrzałem przepiękne, nowoczesne miasto, przy którym Warszawa wygląda jak slumsy;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 0
  (2019-04-05)
 • jacy to kupcy, połowa kupuje warzywa, owoce na giełdzie elbląskiej i sprzedaje na rynku na rynku powinni sprzedawać tylko ludzie którzy sami zajmują się przydomowym gospodarstwem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  70 7
  rolnikszuka(2019-04-05)
 • rynek przenieść na modrzewinę i tam zrobić nowy duży parking dla klientów a na rynku powinni sprzedawać tylko polskie warzywa i owoce (zdrowa żywność ) to by miało sens a teraz idziesz na rynek po jabłka z Hiszpani
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  34 23
  funpolak(2019-04-05)
 • Zbudowac na modrzewinie wierzowiec przesielic tam ludzi po wyburzonych dwoch blokach przeznaczonych na parkingi dla klientow targowiska
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 12
  (2019-04-05)
 • No to rychło w czas -ryneczek istnieje wieki i zawsze był problem z zaparkowaniem. Nie można było pomyśleć o tym przed modernizacją samego targowiska? W tej chwili, gdy prawie każdy kupujący mógłby przyjechać autem i zrobić większe zakupy, powiększenie parkingu jeżeli już to co najmniej trzykrotnie, ale chyba tyle miejsca nie będzie- jedynym rozwiązaniem przeniesienie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 4
  gmol(2019-04-05)
 • Do wierzowca trudno kogokolwiek przeprowadzić. Ludzie mogliby zamieszkać jedynie w WIEŻOWCU. Do jasnej ch. .. nauczcie się w końcu poprawnie pisać. Zamiast potępiać strajk nauczycieli lepiej będzie trochę się pouczyć polskiej ortografii czy gramatyki. Pisanie z błędami to ogromny wstyd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 5
  Zzz(2019-04-05)
 • parking dla targowiska był wybudowany u zbiegu Dąbka z Piłsudskiego, Teraz jest tam giełda samochodowa bo Słonina komuś wynajął. Przywrócić parking i po problemie a nie jakieś prawoskręty i przesuwanie przystanków !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2019-04-05)
Reklama