UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Castorama może budować

 
Elbląg, Market Castoramy powstanie przy ul. Żuławskiej
Market Castoramy powstanie przy ul. Żuławskiej (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Prezydent Elbląga wydał pozwolenie na budowę w mieście Castoramy. Przy ul. Żuławskiej powstanie market budowlany o łącznej powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych, obok niego powstanie prawie 400 miejsc parkingowych.

Inwestorem jest spółka Castim z Warszawy, która zajmuje się inwestycjami Castoramy. Jak poinformował nas Urząd Miejski, zakres inwestycji obejmuje budowę budynku handlowego wraz z magazynem, częścią biurową, towarzyszącą infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Market budowlany będzie miał powierzchnię 11 tysięcy metrów kwadratowych, obok niego powstanie prawie 400 miejsc parkingowych. Wydane 5 kwietnia pozwolenie na budowę oznacza, że inwestycja może ruszyć już w najbliższych miesiącach.
       Castorama prowadzi od dłuższego czasu negocjacje z miastem na temat przebudowy układu komunikacyjnego w pobliżu planowanego marketu. - Negocjacje zbliżają się do końca, szczegółów na temat tego, co konkretnie zostanie przebudowane w układzie komunikacyjnym, na razie nie możemy zdradzić – mówiła nam kilka tygodni temu Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Elbląga.
       Castorama powstanie na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej, którą inwestor odkupił od spółki Jermon Poland (właściciela marki Obi). Poprzedni właściciel kupił ją bezpośrednio od miasta w 2008 roku. Przez 10 lat działka stała odłogiem, a Jermon Poland z powodu niewywiązania się z umowy budowy marketu musiał zapłacić miastu ponad 6 mln złotych kar umownych.
       Wysłaliśmy do firmy Castim pytania w sprawie inwestycji, czekamy na odpowiedź. 
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama