UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Góra Chrobrego: Najpierw negocjacje, potem decyzja

 
Elbląg, Góra Chrobrego: Najpierw negocjacje, potem decyzja
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

W tym tygodniu mają się odbyć negocjacje prezydenta Elbląga z właścicielem infrastruktury narciarskiej na Górze Chrobrego. Samorząd chce ją przejąć i przekazać w zarządzanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, by stacja narciarska mogła działać w przyszłym sezonie. Decyzje mają zapaść na najbliższej sesji Rady Miejskiej 28 marca.

Ostatnia zima na Górze Chrobrego była stracona. Stacja narciarska nie ruszyła, bo nie doszło do porozumienia między miastem a właścicielem infrastruktury stoku w sprawie przejęcia urządzeń, na dodatek umowę dzierżawy góry rozwiązano za porozumieniem stron.
       Przypomnijmy, że w grę wchodziła kwota 1,3 mln złotych za przejęcie infrastruktury, którą miasto miało zapłacić spółce Przedsiębiorstwo Turystyczne Góra Chrobrego w trzech rocznych ratach. Zgody na takie rozwiązanie w kwietniu ubiegłego roku nie wyraziła jednak Rada Miejska, w której większość stanowili wówczas radni PiS.
       Temat wróci na najbliższą sesję Rady Miejskiej 28 marca, jest już gotowy projekt uchwały, wyrażającej zgodę na taką transakcję, ale miejsce na kwotę odstępnego jest... wykropkowane.
       - Rozmawialiśmy na temat uchwały z panem prezydentem. Myślę, że wszystkim powinno zależeć na tym, by stacja na Górze Chrobrego ponownie ruszyła. Czekamy na konkrety dotyczące przebiegu negocjacji z właścicielem infrastruktury stoku, by podjąć decyzję w tej sprawie – powiedział nam Micha Missan, szef klubu Koalicji Obywatelskiej.
       Jak się dowiedzieliśmy, negocjacje prezydenta z właścicielem PT Góra Chrobrego mają się odbyć w tym tygodniu. Jaka kwota może wchodzić w grę? Co jest na negocjacyjnym stole? - O tym po negocjacjach – stwierdził dzisiaj krótko prezydent Witold Wróblewski.
       Jeśli do przejęcia stoku dojdzie, będzie nim w imieniu miasta zarządzał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
       - Chcąc zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom musimy włożyć dużo pracy. Wszystkie urządzenia muszą być odebrane przez nadzór techniczny, trzeba przeszkolić pracowników. Wspominam o tym dlatego, że jeżeli ktoś mówił, że w październiku lub listopadzie można było górkę przejąć i uruchomić, to było tylko mówienie. Na to trzeba czasu. Teraz sprawca jest dość „paląca”, bo urządzenia stały rok nieużywane i doprowadzenie ich do stanu używalności wymaga czasu. Jesteśmy na to gotowi, ale jeżeli to będzie teraz. Jeżeli to będzie później, to już nie będzie takiej możliwości – mówił kilka tygodni temu Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR w Elblągu.
       Przypomnijmy, że infrastruktura stoku jest obecnie w dyspozycji komornika sądowego. To jednak nie przeszkadza w prowadzeniu negocjacji z potencjalnymi kupcami.
      
      
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Jakie negocjacje z byłym wlaścicielem? Poczekać trzeba na licytację komorniczą i wtedy kupić. To są mieszkańców pieniądze i nie wolno ich wydać dla kolegów Pana prezydenta!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  39 9
  Wyborca Pisu(2019-03-18)
 • Panie prezydencie składam Panu ofertę, moje Paseratti rocznik 2014 czyli niespełna 15 letnie zajął mi komornik za długi, mogę je Panu sprzedać w okazyjnej cenie, auto jest do zobaczeniu u komornika, mogę udzielić wszelkich informacji,auto nie wymaga wkładu finansowego, pali 3,7 litra oleju na 100 km i to pod wiatr, idealny dla Pana samochód, tylko mi zapłacić i jeździć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  35 8
  Łonerdsa(2019-03-18)
 • tylko czekać jak Prezydent zacznie chodzić po lombardach i kupować okazyjnie telewizory,...ludzie kogo wyście wybrali?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 9
  Kjhgfs(2019-03-18)
 • Jakie negocjacje????? Przeciez właściciele pobierali dotacje z miasta na utrzymanie więc jak miasto udzielało dotacji więc niech teraz oddadzą albo odliczyc im. Nie można przejąc czegoś i zapłacic za coś za co dostwali pieniądze z Miasta!!! To dotyczy sie ludzi związanych też z Wolnościa z Elblaga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33 8
  ola123@wp.pl(2019-03-18)
 • Umowa rozwiązana. Właścicielem góry jest miasto, więc nakazać właścicielowi zdemontować infrastrukturę w trybie natychmiastowym. Jeśli nie, to miasto zdemontuje za kwotę 1,5 miliona. I po negocjacjach. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 8
  Negocjator(2019-03-18)
 • Dlatego zniżki jest tylko 60% aby była kasa na Chrobrego !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 4
  (2019-03-18)
 • a na co nam ta góra? zim nie ma chyba tylko palić na niej gryla lepiej idzie wiosna remontujcie basen wtedy będę następny bubel dla miasta głosował na tego niedzwiedzia tak pakuj się chłopie następny bubel dla miasta i kolejny kłopot powtarzam basen będziesz miał chłopie gdzie wodę lać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 12
  (2019-03-18)
 • Trzymamy kciuki i prosimy Pana Prezydenta, radnych i MOSiR o utrzymanie stoku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 30
  Zatorz(2019-03-18)
 • RobertKoliński Ma internautka wyżej całkowitą rację - odkupienie od prywatnego właściciela zadłużonego, objętego egzekucją komorniczą majątku od podmiotu, który w dodatku był dofinansowywany ze środków publicznych jest zwykłym szwindlem, i złamaniem np. ustawy o finansach publicznych. To przykład nie tylko złego, ale wręcz skandalicznego gospodarowania majątkiem publicznym, który w razie jego przeforsowania przez RM i prezydenta nadaje się do prokuratury. Swoją drogą, czy jakiś spec od negocjacji mógłby mi nieuczonemu wyjaśnić gdzie są zasady sztuki pertraktacji i negocjowania umów oraz troska o interes publiczny w przypadku, gdy za negocjacje ze strony miasta odpowiedzialny jest urzędnik pozostający w kręgu towarzyskim i nie tylko drugiej strony rozmów? Bo mi to przypomina niedawną konferencję "pokojową" i "obrady" USA, Izraela i pozostałych lokajów imperializmu w Warszawie nad przyszłością Iranu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  28 10
  RobertKoliński(2019-03-18)
 • No właśnie wszystko za darmo, jakie zniżki, dlaczego za 40 proc. Co to za rozdawnictwo. Niech płacą 100 proc. Chcą własności, to kupcie sobie. A ja chce za 40 proc wartości kupić najnowsze ferrari.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 6
  (2019-03-18)
 • Na nauki na mazury tam pokazali jak stok działa i mają gondole podwieszane dla turystów. A góra podobna do Elbląga. Co z planami, wozualacjami tyle obietnic i gawno.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 6
  (2019-03-18)
 • Co dziedzina to porażka referendum szkoda miasta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 6
  (2019-03-18)
Reklama