UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Konkretnego terminu oddania S7 jeszcze nie ma

Reklama

Nowa trasa S7 z Elbląga do Gdańska miała być przejezdna z końcem października, ale jak obecnie informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, konkretnego terminu oddania jej do użytku…. jeszcze nie ma. – Muszą zostać wykonane wszystkie elementy drogi, następnie przeprowadzone odbiory i wreszcie uzyskane stosowne zezwolenia – napisał w odpowiedzi na nasze pytania Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA. Zobacz S7 (odcinek do Jazowej) z drona.

Zdążą czy nie zdążą? To pytanie nurtuje wielu kierowców podróżujących z Elbląga do Trójmiasta. Budowa nowej trasy S7 najpierw miała trwać do końca października, następnie GDDKiA podpisała aneksy do umów z wykonawcami, wydłużając termin prac wokół S7 nawet do wiosny przyszłego roku. GDDKiA zapewniała wówczas, że droga będzie przejezdna z końcem października. Dzisiaj ten termin też nie wydaje się pewny.
       - Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu oddania do ruchu drogi ekspresowej S7 na obu odcinkach. Po pierwsze muszą zostać wykonane wszystkie elementy drogi, następnie przeprowadzone odbiory i wreszcie uzyskane stosowne zezwolenia. Wówczas będzie można bezpiecznie, zgodnie z przepisami, dopuścić ruch samochodowy – napisał dzisiaj w odpowiedzi na nasze pytania Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Obecnie prowadzone są intensywne prace wykończeniowe przy samej drodze ekspresowej i węzłach. W tym ostatnie prace bitumiczne przy nawierzchni. Ponadto prowadzone są roboty budowlane przy infrastrukturze towarzyszącej: drogom serwisowym, dojazdom do pól i posesji itp. Przypominam że do końca października br. powinny zakończyć się prace na jezdniach zasadniczych, węzłach i głównych drogach poprzecznych. Pozostałe infrastruktura ma być zrealizowana do 27 kwietnia 2019 r. na odc. 1 (Koszwały - Nowy Dwór Gdański) i do 14 grudnia br. na odc. 2 (Nowy Dwór Gdański - Elbląg). Zapewniam, że wszystkie strony zaangażowane w proces inwestycyjny są zdeterminowane, żeby jak najszybciej uruchomić normalny ruch na obu odcinkach S7. Będziemy jeszcze informowali Państwa o terminach oddania drogi do ruchu – dodał Piotr Michalski.
       W oczekiwaniu na oddanie trasy S7 do użytku zapraszamy Czytelników do obejrzenia nowej trasy S7 z lotu drona. Kolejny odcinek naszego filmu obejmuje trasę od Adamowa do mostu w Jazowej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama