UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kupcy przekonali wiceprezydenta

 
Elbląg, Na targowisku dojdzie do zmian
Na targowisku dojdzie do zmian (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Miasto planuje budowę nowego parkingu przy Targowisku Miejskim. Niestety na wykonanie całości „za jednym zamachem” nie ma pieniędzy i inwestycję trzeba podzielić na dwa etapy. Najpierw zbudować miejsca parkingowe bliżej ul. Robotniczej czy bliżej ul. płk Dąbka – o tym rozmawiali dziś kupcy z wiceprezydentem Elbląga Januszem Nowakiem.

Pierwszy etap modernizacji targowiska zakończył się pod koniec ubiegłego roku. Miejscy urzędnicy przygotowują się jednak do kolejnych etapów remontu. Jednym z jego elementów ma być budowa dużego parkingu w północnej części targowiska.
       - Ma być to parking bezpłatny przeznaczony dla klientów i kupców handlujących na targowisku – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga na dzisiejszym (8 kwietnia) spotkaniu z kupcami.
       Niestety na wybudowanie całego parkingu „za jednym zamachem” nie ma pieniędzy. Miasto podzieliło inwestycję na dwa etapy: bliżej ul. Robotniczej i bliżej ul. płk Dąbka. Obydwa etapy wiążą się z rozbiórką istniejących pawilonów handlowych.
       I rozpoczął się spór. Urzędnicy chcieli najpierw zbudować część bliżej ul. płk Dąbka.
       - Ale tam są pawilony w stosunkowo niezłym stanie. Są wśród nas osoby, które te pawilony budowały. Teren bliżej ul. Robotniczej jest wykorzystywany w mniejszym stopniu – odpowiadali kupcy.
       I... przekonali wiceprezydenta Janusza Nowaka. Jeżeli okaże się to możliwe, to w pierwszej kolejności zostaną wybudowane miejsca parkingowe bliżej ul. Robotniczej. Przy czym do rozwiązania są m.in. takie problemy: gdzie przenieść handlujących w tamtym miejscu (część kupców już znalazła nowe miejsce) oraz jak wytyczyć drogę dojazdu do nowych miejsc parkingowych od strony ul. płk Dąbka.
       Zmodernizowany zostanie też wjazd na targowisko od strony ul. płk. Dąbka. Postój taxi zostanie przeniesiony za wjazd na targowisko miejskie. Zdaniem urzędników ułatwi to wjazd na parking i zmniejszy korki na ul. płk. Dąbka.
       Kiedy prace mają być przeprowadzone? W tym roku nie ma jeszcze na ten cel pieniędzy w budżecie miasta. 
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • rynek umarl dawno temu. .. .. czasem lezka staje w oku jak wspominam czasy furmanek i kuniow. .. .. jak sie kupowalo z 1 reki ehhhhh. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 7
  (2019-04-08)
 • Wszystkie analizy ogólnopolskie a i światowe podają, że klient pieszy wydaje więcej pieniędzy na zakupy niż taki podjeżdżający samochodem, który jednorazowo załaduje więcej, ale nie pojawi się przez długi okres czasu. A tymczasem pieszy kupuje codziennie, co 2 dzień i sumarycznie wyda więcej. Widać to wyraźnie w miasteczku handlowym przy czołgu, które samochodowo skomunikowane jest doskonale, a po likwidacji przejścia dla pieszych dogorywa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 7
  zajmowałsięsmartfonem?(2019-04-08)
 • A na wykup "złomu" z Góry Chrobrego to pieniądze są?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 5
  kolo(2019-04-08)
 • Janusz Nowak ?? . Beton, tołdi Witolda Słupnika, zrobiliście sobie elbląską Targowicę ,kosztem niszczenia miasta,a rozwoju szuwar.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 8
  Stop dla Słupów.(2019-04-08)
 • Przecież już jest parking przy shellu tylko zajęty przez sprzedaż złomu pewnie na jakiś szemranych warunkach Wygonic tych januszy biznesu gdzieś na modrzewine i parking gotowy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 1
  Z i e l a r z (2019-04-08)
 • Teraz widzimy że autochandelek- skup aut jest pod ochroną um. Jak to jest czas by wreszcie wypowiedzieli się włodarze w sprawie tego parkingu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 1
  (2019-04-08)
 • wniskuję o wyznaczenie miejsc siedzących dla handlujących fajkami. staruszki nogi bolą. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 3
  palacz(2019-04-08)
 • A tyle się pisało, z targowisko zlikwidować w tym miejscu i przenieść w inne, bardziej dogodne dla wszystkich. Internauci zapewne by w tym dopomogli, ich pomysłowośc nie zna granic. W tym miejscu nigdy się wszystkim nie dogodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 3
  sobiepan(2019-04-08)
 • inwestycja 30 lecia postkomunistów w mieście Elblagu to budowa parkingu przy miejskim targowisku, inwestycja została podzielona na etapy, żeby szoku inwestycyjnego społeczeństwo miasta nie doznało,...ludzie co wyście do k....nędzy z tym miastem zrobili? czy nie jest wam normalnie wstyd że głosujecie na tych wiejskich antkow dla których budowa parkingu to wyzwanie niczym budowa 40 piętrowego wieżowca, ręce i nogi opadają jak się czyta jak znojono miasto, g.....dziadom nie zegarek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 3
  Ergo(2019-04-08)
 • W cywilizowanych krajach targi urządza się w soboty i niedziele w centrum miasta. W Elbingu też tak było. Ożywia to miasto i nie blokuje atrakcyjnego terenu dla funkcji targowych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Lu.(2019-04-08)
 • @sobiepan - A które to miejsce miało by być bardziej dogodne ? Uważam, że ta lokalizacja jest dobra.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2019-04-09)
 • Przecież parking był i jest tylko zajęli go handlarze samochodów. Należy im podziękować i parking gotowy za darmo. My mieszkańcy nie powinniśmy godzić się na budowę nowego bo to strata funduszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2019-04-09)
Reklama