Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Janek Krasicki Janek Krasicki

Nowa era Szpitala Miejskiego

 
Elbląg, Nowa era Szpitala Miejskiego Wizualizacja nowego bloku operacyjnego (fot. Szpital Miejski)
Rek

W Szpitalu Miejskim powstanie nowy blok operacyjny, zmodernizowanych zostanie 10 oddziałów. Inwestycja będzie kosztować 40 mln złotych, z czego 33 miliony to środki unijne. Dzisiaj w ratuszu umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali marszałek województwa, prezydent Elbląga i dyrektor szpitala.

- To jest święto elblążan i Elbląga. Inwestycja na 40 mln złotych to największy projekt, jaki dofinansowaliśmy w służbie zdrowia w obecnej perspektywie finansowej. Oczywiście te pieniądze nie wzięły się znikąd. To efekt przyjętej wcześniej strategii związanej z łączeniem szpitali, spełnienia wszystkich wymogów i bardzo dobrego wniosku. Teraz zacznie się nowa era tego szpitala i zabezpieczenia medycznego dla mieszkańców Elbląga i całego regionu - mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, podpisując dzisiaj w Elblągu umowę.
     - Połączenie szpitali (Szpital Miejski Świętego Jana Pawła II powstał z połączenia placówek przy ul. Komeńskiego i Żeromskiego – red.) zaowocowało wyższym stopniem referencyjności nowej placówki, co umożliwiło sięgnięcie po unijne środki. Wnioskodawcą w konkursie był szpital, miasto zabezpiecza wkład własny (7 mln złotych – red.). Inwestycja powinna się zakończyć w 2020 roku, zyskamy szpital o dobrych standardach, dobrze wyposażony, by mógł zapewniać usługi medyczne na właściwym poziomie – dodał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.  

  Mirosław Gorbaczewski i Gustaw Marek Brzezin (fot. Michał Skroboszewski) Mirosław Gorbaczewski i Gustaw Marek Brzezin (fot. Michał Skroboszewski)


     Za 40 milionów złotych przy ul. Komeńskiego powstanie nowy blok operacyjny z pięcioma salami, centralną sterylizatornią. Modernizacja czeka oddział chirurgii dziecięcej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, oddział położniczo-ginekologiczny z pododdziałem neonatologicznym, otolaryngologiczny, pediatryczny, chirurgii urazowo-ortopedycznej (z pododdziałem chirurgii ręki), oddział okulistyczny, rehabilitacyjny i rehabilitacji kardiologicznej. Nowy blok operacyjny zostanie połączony z głównym budynkiem szpitala trzypoziomowym łącznikiem z dwiema windami.
     - Mamy już wybranego inżyniera kontraktu, który przygotowuje specyfikację przetargową. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku. Zaczniemy je od oddziału rehabilitacji. Po modernizacji jednego oddziału, będziemy zaczynać następny, by pacjenci jak najmniej to odczuli – mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego. - Dzięki tej inwestycji podwyższymy standard obsługi pacjentów, komfort przebywania w szpitalu i poziom bezpieczeństwa.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z mapami
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost
Obrazy na alupanelu
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi