UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śmieci tylko dla elbląskich firm

 
Elbląg, Rynek wywozu odpadów w Elblągu jest wart ok. 4 miliony złotych rocznie
Rynek wywozu odpadów w Elblągu jest wart ok. 4 miliony złotych rocznie (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Reklama

Przetarg na wywóz odpadów w Elblągu zakończył się zaskakująco. Komisja przetargowa odrzuciła oferty ełckiej firmy Koma, co oznacza że na placu boju o 33-miesięczny kontrakt pozostały dwie elbląskie spółki: Cleaner i MPO. Ełczanie zapowiadają odwołanie od tej decyzji.

Miesiąc zajęło komisji przetargowej badanie ofert nadesłanych przez firmy startujące w przetargu na wywóz odpadów. Przypomnijmy, że o 33-miesięczny kontrakt na tę usługę ubiegały się: Koma z Ełku, SITA Północ z Gdańska, elbląski Cleaner oraz MPO, które za partnera do realizacji umowy wzięło olsztyński Remondis. Najkorzystniejsze cenowo oferty złożyło przedsiębiorstwo z Ełku (sektor 1, 2 i 5) i Cleaner (sektor 3 i 4), a i tak w niektórych przypadkach kwoty przewyższały szacunkową wartość zamówienia, przewidzianą przez urzędników.
       Komisja przetargowa zdecydowała jednak o odrzuceniu oferty ełckiej firmy.
       - W niewłaściwy sposób zostało wniesione wadium jako zabezpieczenie realizacji umowy. Firma Koma została już poinformowana o tej decyzji – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
       A to oznacza, że w grze o wywóz odpadów pozostają dwie elbląskie firmy: Cleaner, który miałby obsługiwać aż cztery sektory (w sumie za prawie 9 milionów złotych w ciągu 33 miesięcy) oraz MPO (sektor nr 2 za 3,1 mln zł).
       Prezydent chce podpisać umowę z wykonawcami po nowym roku, ale będzie musiał jeszcze na to poczekać. Ełcka firma zapowiada odwołanie się od decyzji komisji przetargowej. - Nasi prawnicy przeanalizowali sytuację. Decyzja komisji przetargowej naszym zdaniem jest niezgodna z prawem, dlatego będziemy się odwoływać. Nie bez powodu badanie ofert tak się przeciągało, zrobiono wszystko, by nas z przetargu wykluczyć. Na pewno tak sprawy nie zostawimy – zapowiada Piotr Kunicki z firmy Koma.
       Ełckie przedsiębiorstwo ma 10 dni od otrzymania decyzji komisji na wniesienie odwołania do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, a Izba kolejne 15 dni na rozstrzygnięcie sprawy. KIO ma prawo unieważnić decyzję komisji przetargowej, jeśli dopatrzy się nieprawidłowości. Jeśli odrzuci odwołanie, miasto będzie mogło podpisać umowy z MPO i Cleanerem.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama