UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śmieci w elbląskich rękach

 
Elbląg, Śmieci w elbląskich rękach
(fot. archiwum portEl.pl)
Reklama

Przez prawie trzy najbliższe lata odpady w Elblągu będą wywozić rodzime firmy – Cleaner i MPO. Odwołanie od wyników przetargu, które składała firma z Ełku, zostały odrzucone, dlatego w najbliższych dniach miasto podpisze umowy z elbląskimi wykonawcami.

To był jeden z najgłośniejszych przetargów ostatnich lat w Elblągu. O 33-miesięczny kontrakt na wywóz odpadów rywalizowały cztery firmy: Cleaner, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (w konsorcjum z Remondisem), Koma z Ełku i SITA Północ z Gdańska. Najkorzystniejszą ofertę w aż trzech z pięciu sektorów złożyła ełcka Koma, ale została ona odrzucona przez komisję przetargową z powodu źle wniesionego wadium. Koma odwołała się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej, ale skarga została odrzucona. W efekcie największym wygranym przetargu jest Cleaner, który będzie obsługiwał cztery sektory. Wartość kontraktu to prawie 9 milionów złotych. Jeden sektor (nr 2) przypadł MPO (konsorcjum z Remondisem), a usługi w tym przypadku zostały wycenione na 3,1 mln złotych.
       - Przygotowujemy dokumentację potrzebną do podpisania umów. Zostaną one podpisane w najbliższym czasie – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Przedstawiciel urzędu uczestniczył w rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą w sprawie przetargu na wywóz odpadów. Wiemy, że odwołania firmy Koma zostały odrzucone, ale nie otrzymaliśmy jeszcze uzasadnienia na piśmie. Firmie z Ełku pozostaje jeszcze droga sądowa, ale to nie uniemożliwia podpisania i realizacji umów.
       Wygrana w przetargu to przede wszystkim dobra wiadomość dla MPO. 33-miesięczny kontrakt pozwoli miejskiej spółce przetrwać, ale nadal jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania. MPO potrzebuje milionowych inwestycji, by móc konkurować na coraz bardziej wymagającym rynku odpadów. Władze miasta chcą spółkę sprywatyzować, by pozbyć się problemu, ale na razie nie ma chętnych na jej zakup.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Właśnie Jechałem Nowodworską koło MPO, BOGATA FIRMA skoro w biały dzień cały ich plac oświetlony jak choinka na Wigilię :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  (2016-01-19)
 • W Sztutowie co miesiąc będę płacił 50 zł za dwa worki posortowanych śmieci!!!! To jest szczyt złodziejstwa!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2016-01-19)
 • Masz rację ! Nie dajcie się wójtowi i samorządowi. Ja mieszkam pod Warszawą, i za niesortowane śmieci ( ilość worków obojętna - może być 10 - 15 ) płacę 90,- KWARTALNIE !!! Istotą jest ilość osób w gospodarstwie ( u mnie 2 ). Ponadto dołączają gratis co 2 tygodnie duży worek na popiół. Acha ! i co 2 tygodnie jest odbiór śmieci - mamy roczne grafiki. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2016-01-19)
 • Nikt nie odbierze nam naszych smieci!;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  zgrywus(2016-01-19)
 • smieciarze wszystkich krajów łączcie się !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  WKUR...NY(2016-01-19)
 • Um jest po to żeby pomaga firmą a nie je prywatyzować niepoto wybiralismy prezydenta i radnych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2016-01-19)
 • Smieciarz-to brzmi dumnie! Mango
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 2
  (2016-01-19)
 • a swoją drogą pracownicy mpo. są dumni ze swej pracy lecz lenie jakich mało
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 2
  (2016-01-19)
 • no i fajnie nasze miasto i nasze śmieci obcy niech wożą u siebie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2016-01-19)
 • Dlaczego nagminnie myli się pojęcia ? Śmieciarz to nie ten co sprząta a ten co robi syf wokół śmietników, w parkach, na chodnikach, ulicach, klatkach schodowych :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  miotławruch(2016-01-20)
 • a dla Olsztyna segregację i odzysk odpadów robi Polska firma - segregując/oczyszczając 99% odpadów - i to taniej niż "tradycyjne firmy przewozowe" (MPO to firma przewozowa -nic nie robią sami z odpadami) ! Rodzima technologia, czysty zysk, normy "unijne" wyprzedzone o lata świetlne. Kiedy coś takiego w Elblągu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  PolskiAnarchista(2016-01-20)
 • Jak będą pieniądze na sprzęt i pracowników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2016-01-20)
Reklama