UWAGA!

Specjalna strefa przyciąga inwestorów

 Elbląg, Meble Wójcik zainwestowały w strefie 260 mln złotych
Meble Wójcik zainwestowały w strefie 260 mln złotych (fot. Anna Dembińska)

W najbliższym czasie w Elblągu i regionie mają pojawić się nowi inwestorzy, zainteresowani lokowaniem swoich zakładów w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. - To głównie polskie firmy, które chcą się rozwijać, inwestować w naszym regionie i szukać nowych rynków zbytu za granicą – mówił dzisiaj Grzegorz Smoliński, prezes W-MSSE podczas spotkania w Żuławskiej Fabryce Mebli, należącej do grupy Meble Wójcik. Zobacz zdjęcia.

Do Żuławskiej Fabryki Mebli przyjechali dzisiaj politycy PiS i przedstawiciele rządowych agencji gospodarczych, by mówić o sukcesach i planach w przyciąganiu do naszego regionu inwestorów.
       - Właśnie wróciłem z Meksyku, gdzie razem z prezydentem Andrzejem Dudą byliśmy z pierwszą w historii misją gospodarczą, w Mexico City otworzyliśmy biuro handlowe, będziemy pomagać przedsiębiorcom w zdobywaniu niedostępnych dotychczas rynków – mówił Krzysztof Sender, członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
       - Myślę, że zainteresowaliśmy pana prezesa naszym regionem, pokazaliśmy mu bardzo dobrą inwestycję z kapitałem zagranicznym, czyli Michelin w Olsztynie oraz rodzimą polską rodzimą firmę Meble Wójcik, która świetnie się rozwija, dba o pracowników i doskonale wpisuje się w branżę meblarską, jedną z trzech wiodących branż w naszym regionie – dodał Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.
       Meble Wójcik, jak podkreślał Grzegorz Smoliński, prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, są rekordzistą w regionie pod względem liczby zezwoleń na działalność w strefie. Mają ich aż sześć. - Wchodząc do strefy Meble Wójcik zatrudniały 150 osób, obecnie po tych sześciu zezwoleniach zatrudniają 1500. Cieszę się, że mogliśmy do tego dołożyć swoją cegiełkę. Wiem że to nie koniec naszej współpracy – mówił Grzegorz Smoliński, przytaczając rekordowe wyniki W-MSSE w tym roku. - W pierwszym kwartale tego roku inwestycje deklarowane przez przedsiębiorców w strefie wynoszą miliard 160 milionów złotych., to poziom osiągany wcześniej przez 4-5 lat. Na 14 zezwoleń w ubiegłym roku aż 13 dotyczył polskich firm – podkreślał prezes Smoliński.

  Elbląg, W konferencji prasowej na temat inwestycji uczestniczyli (od lewej): poseł Leonard Krasulski, prezes W-MSSE Grzegorz Smoliński, Krzysztof Sender z zarządu PAiH, wojewoda Artur Chojecki oraz Piotr i Leszek Wójcikowie
W konferencji prasowej na temat inwestycji uczestniczyli (od lewej): poseł Leonard Krasulski, prezes W-MSSE Grzegorz Smoliński, Krzysztof Sender z zarządu PAiH, wojewoda Artur Chojecki oraz Piotr i Leszek Wójcikowie (fot. AD)


       Zapowiedział także kolejne inwestycje w regionie, także w elbląskiej podstrefie W-MSSE. - Mamy prawie 22 hektary na Modrzewinie Południe, trwa procedura przyłączenia do strefy 6,5 hektara wniesionych aportem od ministerstwa skarbu .Nie mogę podać nazw i wolumenu inwestycji, bo trwają jeszcze postępowania., ale mogę powiedzieć, że jest ich kilka. W tym roku część z nich powinna się zmaterializować. Zezwolenie otrzymała już od nas firma Lira – zdradził prezes Smoliński.
       - Przez 10 lat istnienia w strefie nasza firma zainwestowała 260 milionów złotych w budowę dwóch nowych fabryk i rozbudowę mocy w pierwszej fabryce. Korzystne warunki w strefie pozwoliły nam się rozwinąć, choć zainwestowaliśmy o wiele więcej niż ulgi, które otrzymaliśmy – powiedział Piotr Wójcik, prezes Żuławskiej Fabryki Mebli, najnowszego zakładu Mebli Wójcik. - Obecnie 75 procent naszej produkcji jest eksportowana. Aby firmę rozwijać, musimy wyjść poza rynki Unii Europejskiej, dlatego potrzebne nam jest wsparcie. Jesteśmy obecni na największych międzynarodowych targach branży meblarskiej w Chinach. Możemy też pochwalić się kilkoma ciekawymi rynkami, na które eksportujemy, a są to Chiny, Filipiny, Arabia Saudyjska, Maroko. W najbliższych dniach rozpoczynamy współpracę z Irakiem. Może obecnie takie rynki nie znaczą dużo, ale w najbliższych latach będą się rozwijać – dodał Piotr Wójcik.
      

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
  • stolarnia najgorsze zarobki, na tokarce masz dwa trzy razy tyle, na stolarni najwiejksze tłuki robia
  • hehe dba o pracowników, dobre
  • ile placa???
  • ile placa???
  • W życiu nie pójdę robić do żadnej stolarni. Poświęciłem im ponad 10 lat życia. To są współczesne obozy pracy. Zwyczajne niszczenie ludzkiego zdrowia za garść klepaków. Spójrzcie na oferty pracy z tych obozów do mielenia ludzi. Potrzebują zdrowych byków. Wiek, góra 30 lat. To mówi samo za siebie. Zapie. .ol jak w chińskiej fabryce i to wszystko pod batem i czujnym okiem kamer. Będziecie na sygnał jedli i srali! Ta robota odbierze wam entuzjazm i radość życia. Nie poświęcajcie swojego zdrowia i młodości do nabijania kabzy cynicznym właścicielom w rurkach i czubiastych butach. Jak siądzie wam zdrowie bez skrupułów wywalą was na zbitą twarz!!!
  • Najlepiej nic nie robic. Osiem godzin pojarac i pobajerowac. Ale wypłata minimum 3-4 tysiace zł. Acha wczasy z babą i dzieciarnią w Hiszpani a własciciele (pracodawcy) najlepiej nad Nogatem beda spędzac urlop.
  • Nie chodzi o bajerowanie itp . Ale o normalne traktowanie ludzi i pracowników . A nie ich ponizanie i traktowanie jak zero Bo to ludzie tam pracujący , przyczyniają się do wykonania planów firmy I za to powinni być godnie wynagrodzeni. A nie że pakowacze zarabiają lepiej od operatorów maszyny Którzy mają duża odpowiedzialność za materiał . Więc to co się tam dzieje najlepiej pokazuje jaki jest przemial ludzi ciagle nowe twarze bo za psie pieniadze nie będzie nikt chorował jak nie wolnik
  • Za mało za wykonana prace, za atmosferę i warunki psychiczne.
  • .. .. .pomijajac aspekty ludzkie typu placa i szacunek dla pracownika mam pytanie czy ktos kto pracuje w tej fabryce moze sie wypowiedziec na temat jakosci tych mebli bo mam szafke z Wojcickiej fabryki i mi sie rozdupcyla po roku
  • Czyli nabyles produkt o typowej trwalosci dla tej marki mebli.
  • Nie dbaja o pracownika. Wyplaty marne nawet jak na Elblag. Ale te opinie juz sa powszechne. Male miasto i wiesci szybko sie rozchodza... Doslownie praca dla mlodych bez rodzin i ambicji chcacych zarobic na drobne wydatki... w skrocie
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    22
    1
    Pracownik(2017-04-28)
  • Mgr inż. Elektryk po kontraktach za kilkanascie mln euro u wojcika za 2300 na utrzymaniu ruchu haha.
Reklama