UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Szkoła musi zaczekać

 
Elbląg, Budynek przy ul. Agrykola, w którym mieści się Gimnazjum nr 5
Budynek przy ul. Agrykola, w którym mieści się Gimnazjum nr 5 (fot. arch. AD)
Reklama

Rezerwowe 600 tys. zł, które miały być przeznaczone na dokończenie remontu Gimnazjum nr 5, zostały przesunięte m.in. na remont dróg i chodników. Decyzja ta związana jest z odłożeniem zmian w oświacie.

W listopadzie 2013 r. zabytkowy budynek szkoły przy ul. Agrykola został ponownie otwarty dla uczniów. Gimnazjum nr 5 zajęło dwa piętra, ale już w tamtym czasie mówiono o potrzebie dokończenia prac na dwóch kolejnych, gdzie docelowo miała się mieścić inna szkoła. Na dodatkowe prace zarezerwowano 600 tys. zł.
       Tuż przed świętami prezydent, na wniosek radnych, wprowadził poprawki do budżetu i kwotę tę przesunął. Dlaczego? Jak tłumaczy biuro prasowe Urzędu Miejskiego na razie decyzje związane z oświatą odłożono do momentu, aż samorząd pozna ostateczne założenia reformy edukacji proponowanej przez nowy rząd. Tymczasem rezerwowe 600 tys. zł przeznaczono na inne zadania, m.in. na remont dróg i chodników.
       Prace obejmą ul. Kopernika, Szucha, Skierniewicką, Kielecką, Fałata, Kosynierów Gdyńskich. Dzięki tym pieniądzom na skrzyżowaniu ul. Robotniczej i Jaśminowej pojawią się światła ostrzegawcze, a przystanek przy ul. Skrzydlatej zostanie oświetlony. Zostanie również przygotowana dokumentacja na kompleksową modernizację ul. Słowackiego wraz z parkingiem i placem dla dzieci.
       Żeby pokryć w całości te zadania dołożono również 20 tys. zł z rezerwy ogólnej i 10 tys. zł z wydatków na administrację publiczną.
       Ponadto, w ramach przedświątecznych poprawek do budżetu, 25 tys. zł dostanie biuro Rady Miejskiej – tu pieniądze zostały przesunięte z rezerwy ogólnej.
       Co dalej z remontem szkoły?
       Jak wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miejskiego w przyszłym roku miasto chce ubiegać się o środki na modernizację infrastruktury sportowej, co objęłoby również dokończenie remontu w Gimnazjum nr 5.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama