UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Terkawka powraca. Na razie na filmie

Miasto wyprodukowało film promocyjny dla inwestorów o Terkawce – 190-hektarowym nieuzbrojonym terenie przy Węźle Wschód, łączącym drogi S7 i S22. Czy to oznacza, że wkrótce będzie on wystawiony na sprzedaż? Zobacz film

Film promocyjny kosztował 3,7 tys. złotych. Miasto zachwala na nim teren o powierzchni 190 hektarów, który ma przeznaczenie produkcyjno-usługowe, jest dogodnie położony (blisko lotniska w Gdańsku, dróg S7 i S22, węzła kolejowego) i nadaje się na lokalizację centrum logistycznego. Nie jest jednak uzbrojony, a to uzbrojonych działek dzisiaj najchętniej szukają inwestorzy.
       - W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy pojawiło się kilka zapytań o możliwości inwestowania na terenie Terkawki. Teren ten staje się atrakcyjny głównie dla dużych inwestorów z uwagi na swoją rozległość oraz położenie komunikacyjne. Wyprodukowany film ma charakter reklamowy, promuje walory tego miejsca, podając logistykę jako jeden z możliwych kierunków zagospodarowania tego obszaru – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, gdy zapytaliśmy o powód wyprodukowania przez ratusz promocyjnego filmu.
       Czy to oznacza, że prezydent przymierza się do sprzedaży tego terenu, na co będzie musiał uzyskać zgodę Rady Miejskiej? - Na dzisiaj nie ma decyzji co do uzbrojenia terenu oraz co do tego, czy teren będzie sprzedawany w całości czy części. Kwestie te rozstrzygane będą indywidualnie w momencie zainteresowania inwestora, zależnie od jego potrzeb – informuje Joanna Urbaniak.
       Przypomnijmy, że sprawa Terkawki powraca co jakiś czas w przestrzeni publicznej, szczególnie w okresie kampanii wyborczej. O konieczności wykorzystania tego terenu pod względem inwestycyjnym mówili politycy różnych ugrupowań politycznych i komitetów lokalnych. Na razie jednak żadne decyzje nie zapadły, a teren nie jest nawet objęty planem zagospodarowania przestrzennego. W 2004 roku ówczesna Rada Miejska przyjęła co prawda uchwałę, która rozpoczynała całą procedurę, ale w 2013 roku została ona uchylona.
       „Inwestor, na którego wniosek rozpoczęto procedurę, wycofał się z zamiaru inwestowania na wnioskowanym terenie. Ewentualne uchwalenie ww. planu dla terenu niezurbanizowanego, nieskomunikowanego i nieuzbrojonego w sieci infrastruktury, jakim jest obszar położony między ul. Łęczycką a doliną rzeki Terkawki, będzie stanowić dla budżetu miasta znaczące obciążenie ze względu na koszty realizacji układu komunikacyjnego i infrastruktury technicznej, do której zobowiązuje się miasto po jego uchwaleniu. Ze względu na uwarunkowania środowiskowe a także szczególnie trudne dla inwestowania warunki wodno-gruntowe jest to obszar wymagający dużych nakładów finansowych na przygotowanie do zagospodarowania i zabudowania - czytamy w uzasadnieniu uchwały z 2013 roku. - „Miasto posiada przygotowane tereny inwestycyjne na terenie Modrzewiny Południe – Elbląski Park Technologiczny, tereny powojskowe pozyskane przez miasto przy ul. Lotniczej oraz inne w zurbanizowanej części miasta w ilościach pozwalających na zaspokojenie potrzeb inwestycyjnych. Mając na uwadze ekonomię zagospodarowania i funkcjonowania przestrzeni miejskiej oraz obecne uwarunkowania budżetowe miasta i środowiskowe miejsca, należy pozostawić przedmiotowy obszar jako przyszłościową rezerwę rozwoju miasta”.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Z inwestowania na Terkawce powinny być wykluczone podmioty, które obecnie nie płacą podatku dochodowego i uszczuplają tym samy budżet miasta. Powinni być tam dopuszczeni TYLKO NOWI inwestorzy a nie żadne Wójciki itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  42 8
  (2019-05-09)
 • Obudzili się. Teraz kiedy nie ma kogo zatrudniać ! Co Słonina i jego zastępca Wróblewski robili od 29 października 1998 ? 21 lat produkowali ten film ?!?! KPINY
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37 6
  (2019-05-09)
 • Zawsze mnie zastanawia skąd oni wymyślili tą nazwę "Terkawka". Nawet na mapach serwisu Geoportal nie istnieje taka nazwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  22 3
  ghjkl;(2019-05-09)
 • 3 ,7 tys zł za filmik jaki może zrobić dzieciak z dronem za 500 zł, film kupiony niewiadomo po co i dlaczego? nie szanują grosza w tym miescie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 12
  Chce(2019-05-09)
 • Terkawka to chyba miejsce typu tera-kawka a potem ciasteczko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 3
  (2019-05-09)
 • Ten cały bełkot przypomina mi scenę przemówienia telewizyjnego towarzysza Winnickiego z serialu Alternatywy 4, o działaniach nie inwestycyjnych i nisko nakładowych rządu. Dziadostwo. Jak tu ma się coś zmienić jak ludzie w pod elbląskich miejscowościach ciągle nie mają kanalizacji, dróg utwardzonych ani oświetlenia ulicznego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  21 5
  (2019-05-09)
 • Absurd ,w filmie bliskość lotnisko szymany a w artykule lotnisko w Gdańsku. To co jest bliżej chyba Gdańsk. Jak można reklamować bankruta szymany lotnisko. Niech wrezcie upadnie te dziadostwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30 2
  (2019-05-09)
 • Przecież Elbląg się raczej zwija, a nie rozwija. Jest totalny brak miejsc pracy dla osób z wyzszym wyksztalceniem. A zarazem kilkadziesiąt miejsc w placowkach państwowych / urzędy, szkoły, placowki oswiatowo - wychowawcze itp / blokują dla mlodych zatrudnieni tam nadal w wieku emerytalnym. Pieniądze na zagospodarowanie Terkawki powinny się znależć, może jak obiecuje PiS z funduszu na rozwoj i wsparcie dawnych miast wojewodzkich. Slonina zrobil błąd inwestując 300 mln w Modrzewinę zamiast w Terkawkę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 12
  (2019-05-09)
 • Od nazwy rzeczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  Ferdek.Schichau(2019-05-09)
 • Od nazwy rzeczki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  Ferdek.Schichau(2019-05-09)
 • bajki bajeczki, władza truje was jadem i propagandą, same rady, głosowania, wszyscy chcą dobrze wszyscy chcą budować i robić wszystkim dobrze, teraz sobie wymyślili Terkawkę, wcześniej Modrzewine, następni beda sobie wymyślać coś innego i tak co kilka lat udajemy że coś tam robimy i jest fajnie, mamy władzę i kasiorkę, a głupki niech się cieszą, przecież takie inwestycje, miasto w budowie, przecież tym miastem rządzą ludzie w interesie partii po układach którzy nie wiedzą nic o niczym i Oni o tym wiedzą, bo tak na prawdę realizują partyjną chorą wizję ale robić Coś trzeba, no to robią Coś, no to mamy miasto typu: Coś i młodzi ludzie pukają sie w głowy i mówią : sorry ale wyjeżdżam bo tutaj nie ma nic, i nic nie będzie, bo nic nie może być, bo Coś sie nie udaje nigdy, nikt nie zainwestuje pieniędzy w stracony z góry interes, brawo elbląg niedługo będzie 80 tyś mieszkańców z czego 70% to emeryci i renciści
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 6
  007(2019-05-09)
 • Ten film był by dobry. .. .jakieś 15 - 20 lat temu. Teraz nie ma już kogo zatrudniać przez e/w inwestorów ! Na Modrzewinie trzeba było uwolnić tereny pod TANIE MIESZKALNICTWO bo zahamować ucieczkę młodych z miasta, jako zachęta z braku pracy tanie mieszkania. Ale pazerność tych co się obłowili tanimi gruntami początkiem lat 90 nie pozwoliła na obniżki cen. Brak pracy i brak mieszkań zredukował liczbę przyszłych pracowników ( młodzi wyjechali starzy poumierali). Teraz nawet nie ma komu nauczyć młodych fachu bo ci PRAWDZIWI nauczyciele poumierali a brak naturalnej ciągłości w firmach. Ludzie wyjechali poukładali sobie życie w innych miastach mają domy, pracę, nowych znajomych, dzieci chodzą tam do szkoły a oni liczą ze oni tu przyjada BUACHA CHA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 3
  (2019-05-09)
Reklama