UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej kasy w miejskiej kasie

 
Elbląg, Na budowę między innymi tej ścieżki rowerowej Elbląg otrzymał unijną refundację
Na budowę między innymi tej ścieżki rowerowej Elbląg otrzymał unijną refundację (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Reklama

W 2016 roku w budżecie Elbląga przybędzie 1,3 miliona złotych. To pieniądze, jakie miasto otrzyma z ostatnich unijnych konkursów, rozstrzygniętych przez Zarząd Województwa. - W sumie od początku kadencji udało się odzyskać około 20 milionów z tytułu refundacji na różne inwestycje – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Prezydent podpisał umowy z Zarządem Województwa na dofinansowanie ze środków unijnych inwestycji, które już zostały w Elblągu zakończone. Chodzi o budowę ścieżek rowerowych od ul. Odrodzenia do Fromborskiej (koszt 2,2 mln zł) oraz zakup kamer na skrzyżowaniach ulic: Broniewskiego – Ogólna, Odrodzenia – Dąbka, Nowowiejska – Teatralna, Mielczarskiego i doposażenie Centrum Monitoringu przy ul. Orzeszkowej (łączny koszt 650 tys. zł). Dzięki refundacji miasto odzyska w sumie 1,3 mln zł z 3 milionów, które na te wszystkie inwestycje wydało z własnego budżetu.
       - Pieniądze pochodziły z oszczędności poprzetargowych w Regionalnym Programie Operacyjnym i z różnic kursowych. Kiedy tylko pojawiła się możliwość, by po nie sięgnąć, szybko złożyliśmy projekty i znalazły one dofinansowanie. W piątek podpisałem umowę z marszałkiem województwa, pieniądze zasilą budżet miasta na 2016 rok – mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. - W sumie udało mi się przez ten rok odzyskać około 20 milionów złotych z tytułu refundacji i zwrotu VAT. To poważna kwota, zważywszy na to, że w 2016 roku musimy mieć 15 milionów na spłatę zobowiązań z kredytów i emisji obligacji.
       Na co będą przeznaczone dodatkowe pieniądze? Jak zapewnia Witold Wróblewski, na wkład pod inwestycje, które miasto chce zrealizować w nadchodzącym roku. Najważniejszym zadaniem mają być przygotowania do budowy wiaduktu na Zatorze. Inwestycja ma kosztować 25 milionów złotych i będzie rozłożona na kilka lat. W 2016 roku ma powstać dokumentacja. - Być może uda się jeszcze pozyskać środki na refundację z tytułu budowy Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka. Mamy dwie różne interpretacje, czy to będzie możliwe. Rozmawiałem o tym z marszałkiem i czekamy na decyzję – dodaje Witold Wróblewski.
       O tym, jak ostatecznie będzie wyglądał budżet miasta na 2016 rok przekonamy się 30 grudnia, kiedy na sesji Rady Miejskiej ma odbyć się głosowanie w tej sprawie.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Zegary czasowe przy sygnalizatorach są potrzebne żeby kierowcy mogli wcześniej zareagować co w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo na skrzyżowaniach. Niestety inwestycje blokują mendy którym zależy na mandatach i statystykach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  12 5
  A,B,C,D(2015-12-22)
 • Miasto zadłużone po uszy, nie będzie jak korzystać z ostatniej puli środków UE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  (2015-12-22)
 • No to można sypnąć jakieś nagrody podwyżki medale odznaczenia np dzień pracownika socjalnego co roku hucznie obchodzony ewentualnie bar dla psów małpi gaj już jest lub wybieg dla konin na byłym basenie ewentualnie kasę przekazać dla KOD tak dzielnie bronią demokracji, to rzeczywiście potężny problem co zrobić z taka kasą?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 9
  (2015-12-22)
 • Co by nie powiedzieć, to pierwsze, co najważniejsze u gospodarza, to umiejętne zarządzanie pieniędzmi. W czasach, gdzie w państwie w modę wchodzi rozdawnictwo, to szczególna zaleta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  pampi-ZAWADA(2015-12-22)
 • Tymczasem w Gdańsku zbudowali tunel pod martwą Wisła za miliard złotych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 4
  (2015-12-22)
 • Przepraszam bardzo, ale czy żółte światło przestało istnieć? Zajmijcie się prowadzeniem samochodu, a nie pisaniem sms-ów i dzwonieniem to nie zaśpicie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  (2015-12-22)
 • Propaganda sukcesu władcy Elbląga trwa. Nie pomoże. Niech już zacznie szukać sobie pracy na lądowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 7
  (2015-12-22)
 • Dlaczego w znaczny sposób poprawia bezpieczeństwo? Uzasadnij.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2015-12-22)
 • to propaganda sukcesu po wykupieniu reklamy przez EPEC
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-12-22)
 • Gdyby Elbląg był miastem wojewódzkim i to on trzymał łapę na kasie, to by sobie mógł zrobić tunel nawet pod mierzeją.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2015-12-22)
 • "i z różnic kursowych. Kiedy tylko pojawiła się możliwość, by po nie sięgnąć". Czyli. .. .. spekulujemy. Ale do tego trzeba mieć dobrych finansistów, a nie amatorów z Akademii Pana Kleksa. Jeśli zatrudnieni w Urzędzi miasta "księgowi" nie potrafią odzyskać VAT'u, tylko trzeba wynająć Delloit'a, to o czym my tu mówimy. Na widok jajowatej pieczątki włodarze mają orgazm w galotach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-12-22)
 • Na początek to żółte światło mogło by się świecić na wszystkich skrzyżowaniach jak ustawa przewiduje, obecnie to jest tylko pułapka na mandaty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  (2015-12-23)
Reklama