UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaćma. Jak ją rozpoznać?


2019-05-14 13:00
 
Zaćma. Jak ją rozpoznać?

Problemy ze wzrokiem, utrudnione widzenie wywołane kataraktą w znaczny sposób pogarszają komfort naszego życia. Początkowo choroba przebiega nieinwazyjnie, zauważamy jedynie, że gorzej widzimy. Z czasem wzrok słabnie drastycznie. Jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy na całym świecie jest zabieg operacyjny, który trwa zaledwie 15-20 minut. Pacjenci z Elbląga i okolic mogą mu się poddać bez kolejki w Klinice Potocki.

Jak zidentyfikować chorobę?
      
Zaćma to choroba polegająca na zmętnieniu soczewki znajdującej się w oku, co zaburza prawidłowe widzenie. W praktyce tę sytuację można porównać do patrzenia przez brudną szybę. Główne objawy zaćmy to: zamazany obraz, barwy są mniej intensywne, swędzenie, zmęczenie oraz łzawienie oczu, duża wrażliwość na światło, pogarszający się wzrok, co prowadzi do częstej wymiany szkieł w okularach, problemy z oceną odległości, zez.
       Znamienne przy występowaniu zaćmy jest to, że jej rozwój nie jest procesem krótkim, ale trwa na przestrzeni lat. Zwykle jej początek ma miejsce wraz ze starzeniem organizmu, stąd zwykle pierwsze widoczne objawy tej choroby zauważyć można w wieku między 50. a 60. rokiem życia. Choć z doświadczenia naszej placówki wynika, że zaćma dotyka też osoby młode, nawet po 30. roku życia.
       Na objawy związane z zaćmą jeszcze większą uwagę powinny zwrócić osoby: powyżej 65 roku życia, chorujące na cukrzycę, chorujące na tężyczkę, palące papierosy, chorujące na atopowe zapalenie skóry, chorujące na nadciśnienie tętnicze, z wysokim wskaźnikiem BMI (nadwaga), będące w trakcie przewlekłej sterydoterapii, przebywające w miejscach o silnym promieniowaniu jonizującym, podczerwonym bądź ultrafioletowym, a także osoby, w których rodzinach ktoś na zaćmę chorował.
      
       Nie jesteś pewien, czy Twoje dolegliwości to objawy zaćmy? Chcesz dowiedzieć się więcej?
      

       Najbliższe kwalifikacje do zabiegu zaćmy w Klinice Potocki odbędą się jeszcze w maju. Zadzwoń pod nr tel. +48 55 234 68 76
      

       KLINIKA POTOCKI
      
Czas lekarza to Twój czas. To godziny poświęcone Twojemu zdrowiu.
Braniewo,
       ul. Botaniczna 11
       tel. +48 55 234 68 76
       Godziny otwarcia: 10.00-18.00
      
       ---- artykuł promocyjny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl