UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bracia na dużym ekranie

 
Bracia na dużym ekranie
fot. nadesłana

Połączony z wystawą prac Alfonsa Kułakowskiego i spotkaniem z twórcami filmowymi, kameralny przedpremierowy pokaz nagradzanego na festiwalach dokumentu Wojciecha Staronia – „Bracia” odbędzie się w Elblągu w kinie Światowid w piątek, 29 stycznia o 17.30.

Wystawa prac Alfonsa Kułakowskiego
       Wieczór rozpocznie się wystawą prac podziwianego na świecie malarza Alfonsa Kułakowskiego. Przestrzeń holu przy Sali Kameralnej kina Światowid na parę chwil zmieni się w galerię sztuki.
      
       Uciekli z łagru, ale nie mogą uciec od siebie. Jeden to artysta, drugi – realista
       Bohaterami najnowszego filmu Wojciecha Staronia są bracia Alfons (ur. w 1927 r.) i Mieczysław (ur. w 1924 r.) Kułakowscy. Jako dzieci, w 1929 r., wraz z całą rodziną, zesłani na Syberię. W 1944 r. uciekli z łagru (jako pierwszy, starszy o 3 lata Mieczysław), przemierzając całe ZSRR, dotarli do Kazachstanu. Tam się wykształcili i pracowali. Tam, w 1994 r., spotkał ich Wojciech Staroń. Bracia Kułakowscy od 1997 r. są repatriantami. Osiedlili się we wsi Witoszewo, w województwie warmińsko-mazurskim. Film powstawał wiele lat, Wojciech Staroń, reżyser i zarazem operator, cierpliwie obserwował zmaganie się braci z codziennością, w najspokojniejszym, ale wcale nie najłatwiejszym etapie ich życia.
      

 

Spotkanie z twórcami
       Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania i posłuchania opowieści jednego z bohaterów filmu: Alfonsa Kułakowskiego. Drugi gość, kierownik produkcji Anna Waradzyn, zdradzi nam jak wygląda praca na planie dokumentu.
      
       Nagradzany na festiwalach

       "Bracia" zostali uznani za najlepszy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, zdobywając tym samym Grand Prix w sekcji Semaine de la Critique (Tydzień Krytyki Filmowej). Kolejne nagrody film zdobył m.in. na prestiżowych festiwalach DOK Leipzig (Nagroda Główna) oraz Camerimage – Międzynarodowym Festiwalu Filmowym (Wyróżnienie Specjalne). Na uwagę zasługuje fakt, iż dokument bardzo spodobał się nie tylko krytykom, ale co najważniejsze także publiczności.
      
       Uwaga! Ograniczona ilość miejsc! Osoby chętne do wzięcia udziału w wydarzeniu, prosimy o skontaktowanie się z biurem kina Światowid. Telefon: 55 620 11 56 / 697 636 008.
      

Joanna Niewiadomska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem