UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ciężkie jest życie bigamisty

 
Elbląg, "Mayday" - próba generalna. Na zdj. Artur Hauke, Aleksandra Wojtysiak, Marcin Tomasik, Mariusz Michalski
"Mayday" - próba generalna. Na zdj. Artur Hauke, Aleksandra Wojtysiak, Marcin Tomasik, Mariusz Michalski (fot. AD)
Reklama

Angielski taksówkarz John Smith od lat żyje "na dwa domy". W każdym czeka na niego inna żona, która, oczywiście, nic nie wie o istnieniu konkurentki. Sprawa się komplikuje, gdy John trafia do szpitala, a tam mylą jego adresy. Bohaterowie zostają wciągnięci w serię coraz bardziej nieprawdopodobnych, niewygodnych, a i kompromitujących wydarzeń. Farsa Raya Cooneya "Mayday" będzie miała swoją premierę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w najbliższy piątek, 12 lutego. Zobacz zdjęcia z próby generalnej.

Mayday to komunikat o bezpośrednim zagrożeniu życia używany w łączności radiotelefonicznej i teleksowej; odpowiednik sygnału SOS w radiotelegrafii. Oznacza "pomocy". Tej pomocy zdecydowanie wymagał będzie John Smith, angielski taksówkarz, który od lat prowadzi życie bigamisty, a na skutek nieszczęśliwego wypadku to życie zaczyna sypać się jak domek z kart.
       "Mayday" - farsa Raya Cooneya - jest uważana za najlepszą współczesną komedię. Podbiła deski teatrów Europy Zachodniej i Broadwayu. Niezmiennie cieszy się wielką popularnością i bije rekordy frekwencji, bez względu na szerokość geograficzną. Perypetie taksówkarza bigamisty bawią publiczność teatrów całego świata od 30 lat.
       Bawiły także elbląskich teatromanów, gdyż "Mayday" w reżyserii Stefana Szaciłowskiego miał swoją premierę na deskach ówczesnego Teatru Dramatycznego w marcu 2000 r. Nad najnowszą realizacją pracuje Marcin Sławiński, który u Sewruka wyreżyserował wcześniej farsę - "O co biega?".
       Na scenie zobaczymy: Annę Suchowiecką, Aleksandrę Wojtysiak, Jacka Gudejko, Artura Hauke, Mariusza Michalskiego, Lesława Ostaszkiewicza, Piotra Szejna, Marcina Tomasika. Premiera odbędzie się 12 lutego o godz. 19 na Dużej Scenie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama