UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziwne losy… miłości

 
Dziwne losy… miłości
fot. nadesłana

Czy napisana w 1847 roku historia wciąż może być aktualna? Czy losy biednej guwernantki mogą wciąż jeszcze budzić emocje? Wznowienia wydawnicze, współczesne ekranizacje i spektakle, w których Jane Eyre wciąż opowiada swoją historię świadczą o tym, że nawet teraz jest dla nas interesująca. Kino Światowid zaprasza na wyjątkową, walentynkową retransmisję prosto z desek National Theatre w Lodynie.

- W lutym nie mamy w planach żadnej transmisji z Metropolitan Opera, fanom spektakli z najlepszych scen teatralnych czy operowych na świecie proponujemy coś nowego – czyli retransmisję spektaklu z londyńskiego Teatru Narodowego – mówi Aleksandra Bielska z kina Światowid. – Retransmisja odbędzie się 13 lutego dlatego pokażemy historię miłosną, niby najbanalniejszą na świecie, opowiadającą o miłości guwernantki do swojego pracodawcy, ale z Jane Eyre nic nie jest banalne…
       Powieść, zaliczana do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, harmonijnie łącząca melodramatyczną fabułę z wnikliwą obserwacją psychologiczną oraz nastrojem tajemnicy i grozy. Już prawie 170 lat historia biednej dziewczyny Jane Eyre napisana przez Charlotte Brontë pozostaje inspirującą i pionierską wypowiedzią na temat walki kobiety o wolność i spełnienie własnych marzeń i dążeń. Młode kobiety nadal identyfikują się z Jane – kobietą o dużej samoświadomości i poczuciu odrębności, sprzeciwiającej się narzuconym konwenansom, swojemu miejscu w świecie determinowanemu przez majątek, urodzenie i płeć.
       Ta teatralna adaptacja arcydzieła Brontë po raz pierwszy została wystawiona w ubiegłym roku przez teatr Bristol Old Vic, gdzie opowieść była rozdzielona na dwa wieczory. Teraz reżyserka Sally Cookson przenosi swoją inscenizację na scenę National Theatre i skraca do jednego, ekscytującego, pełnego wrażeń wieczoru. Koprodukcja z Bristol Old Vic opracowana przez Zespół na podstawie powieści Charlotte Brontë „Dziwne losy Jane Eyre”.
      
       Retransmisja spektaklu „Jane Eyre” odbędzie się 13 lutego o godz. 16.30 na Dużej Sali kina Światowid. Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok. 210 minut. Cena biletu: 30 zł (normalny)/ 25 zł (ulgowy)/ 20 zł (grupowy).
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem