UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europejski Dzień Kina Artystycznego w kinie Światowid

 
Elbląg, Europejski Dzień Kina Artystycznego w kinie Światowid
Reklama

14 października na całym kontynencie w 42 krajach odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Tego dnia kina studyjne w Europie łączą swe siły i zaznaczają się jako silna marka na rynku kinowym zaangażowana w szerzenie różnorodności kulturowej.

Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych CICAE, przy wsparciu Europa Cinemas, w Polsce Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (działająca przy Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym).
       Europejski Dzień Kina Artystycznego udowodnia, że kina są żywymi publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. 14 października kierujemy uwagę na kino jako formę przekazu artystycznego. Kino Światowid po raz drugi włączy się do akcji. W ramach EDKA obejrzymy dwa filmy – „Zimną wojnę” oraz „Jesień we Francji”. 
      
       14.10. godz. 16.00 „Zimna wojna", reż. Paweł Pawlikowski, Polska 2018, 89 min
       To pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności, są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdziela ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach.
      
       14.10. godz. 18.00 „Jesień we Francji", reż. Mahamat-Saleh Haroun, Francja 2017, 100 min
       Bohaterem filmu jest Abbas Mahadjir, nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowej Afryki, który wraz z dwójką dzieci opuszcza swój rozdarty wojną kraj i przenosi się do Francji. Na miejscu Abbas składa wniosek o azyl polityczny, po czym znajduje pracę w markecie spożywczym. W międzyczasie poznaje Francuzkę, Carole Blaszak, która się w nim zakochuje i oferuje dach jemu i jego rodzinie.  Jaki los czeka Carole i Abbasa? Czy ucieczka z piekła bezdusznej wojny do piekła bezdusznych przepisów i urzędów zakończy tułaczkę? 
      
       Bilety na film można nabyć online lub w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30. Więcej informacji pod numerem: (55) 611 20 56/76 lub pisząc na adres: kino@swiatowid.elblag.pl.
      
Adam Krawczuk, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama