UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kler” premierowo w Multikinie

Elbląg, „Kler” premierowo w Multikinie

Wojtek Smarzowski, twórca wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”, wraca z nowym filmem. „Kler” to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające.

Wszystko to ukazane przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos.
       Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
      
       Bilety na pokazy premierowe można nabyć w kinach sieci Multikino, przez stronę oraz przez aplikację Multikino dostępną dla telefonów komórkowych z systemem Android, Windows Phone oraz iOS.
      
Multikino
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Drogówka II
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 10
  (2018-09-26)
 • Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań. (Tadeusz Kościuszko) Ludu Polan powstań z kolan!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 8
  szimurina(2018-09-28)
 • Wspaniały reżyser. Wszystkie Jego filmy oglądałem po kilka razy. Pokazuje jak zwykle prawdę, ale nie wygodną dla PiS i prostej części społeczeństwa, której recenzję Jego filmów wydaje TVP 1,2 ( Kurski ), MAKLER Rydzyk, radio M i telewizja T.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 12
  (2018-09-28)
 • Nie chodzi tu wcale o stawanie przeciw religii, której nikt i nic tutaj nie zagraża; chodzi o to, aby strząsnąć jarzmo nowej okupacji, które grozi wolnej Polsce. Liczne głosy, które otrzymuję z całego kraju, dowodziłyby, że myśl ta jest dojrzała; może by kto zajął się jej urzeczywistnieniem. Nasi okupanci – książka Tadeusza Boya-Żeleńskiego wydana w 1932 r.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 6
  antyklerykał(2018-09-28)
 • Niecierpliwie czekam na filmy Smarzowskiego o niedouczonych alkoholikach politykach z Brukseli, złodziejach politykach z aktualnej opozycji, pedofilach lekarzach nauczycielach artystach etc. Skoro można w taki sposób pokazać Kościół to i z tymi wymienionymi pójdzie mu gładko ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  18 26
  (2018-09-28)
 • O jeden most za daleko panie Smarzowski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 38
  (2018-09-28)
 • No i właśnie o tym jest ten film - "Przecież inni też gwałcą dzieci, więc się odwalcie od kościoła"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  16 19
  (2018-09-28)
 • Zapamiętamy Ci to dzieło tak jak innemu gwiazdorowi polskiej kinematografii który uraczył nas tym czymś co nazwał - Pokłosie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 29
  (2018-09-28)
 • ty i twoi kochankowie w seminarium ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 2
  (2018-09-28)
 • Niewygodna prawda co kleszy podnóżku ? Na kolana i niech będzie pochylony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 1
  ZdzislawDyrmanzasadniczo(2018-09-28)
 • dobry film pokazujący to o czym wiadomo, mianowicie postępującą degenerację kleru i coraz większą świadomość ludzi. Teraz powinno następować karanie zboczeńców w sukienkach i ich mocodawców oraz odszkodowania dla ofiar.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24 2
  bartol(2018-09-29)
 • Widziałem ten film, to wierzchołek góry lodowej co wyrabiają z dziećmi. Ci co atakują ten film to obrońcy pedofilów lub członkowie tej czarnej grupy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 4
  jankom(2018-09-29)
Reklama