UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najlepszy brytyjski teatr w elbląskim kinie

 
Jane Eyre,
Jane Eyre, fot. nadesłana

Już w lutym i marcu – na walentynki i Dzień Kobiet w kinie Światowid będzie można obejrzeć dwie znakomite retransmisje w ramach cyklu National Theatre Live. „Jane Eyre” i „Niebezpieczne związki” to spektakle, które łączą wyśmienitą literaturę z reżyserią i realizacją na naprawdę wysokim, międzynarodowym poziomie.

National Theatre Live to projekt, który ma na celu pokazanie najlepszych londyńskich spektakli teatralnych w kinach w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Jego realizacja rozpoczęła się w 2009 roku i od tego czasu odbyło się ponad 20 transmisji z Teatru Narodowego i innych brytyjskich teatrów.
       - Po znakomitym przyjęciu przez elbląską publiczność „Hamleta”, zdecydowaliśmy się na kolejne transmisje w ramach cyklu National Theatre Live – mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. – Te spektakle to europejska czołówka, świetna gra aktorska i polskie napisy, więc nie ma obawy, że się czegoś nie zrozumie i wszystko to na miejscu, w Elblągu.
       Już 13 lutego na ekranie kina Światowid będzie można obejrzeć retransmisję „Jane Eyre”. Ta teatralna adaptacja arcydzieła Brontë po raz pierwszy została wystawiona w ubiegłym roku przez teatr Bristol Old Vic, gdzie opowieść była rozdzielona na dwa wieczory. Teraz reżyserka Sally Cookson przenosi swoją inscenizację na scenę National Theatre i skraca do jednego, ekscytującego, pełnego wrażeń wieczoru.
       Od dzieciństwa biedna sierota Jane Eyre (w tej roli Madeleine Worrall) z podniesionym czołem zmaga się z przeciwnościami losu, dyskryminacją ze względu na swoją biedę, niesprawiedliwością i zdradą, która zatruwa jej serce. Wszystko to prowadzi ją do podejmowania trudnych decyzji, które ostatecznie okażą się trafne i przyniosą jej spełnienie i wymarzoną miłość na jej własnych warunkach.
       Z kolei 8 marca długo wyczekiwana, nowa inscenizacja teatru Donmar Warehouse – „Niebezpieczne związki”. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke, a w obsadzie znaleźli się: Michelle Dockery (znana z kultowego brytyjskiego serialu „Downton Abbey”), Janet McTeer (film kostiumowy „Biała Królowa”) oraz Dominic West (film „The Wire”).
       Spektakl opowiada historię byłych kochanków, markizy de Merteuil i wicehrabiego de Valmont, konkurujących w uwodzeniu i zemście za miłosne zniewagi. Merteuil skłania Valmonta do uwiedzenia niewinnej Cecile de Volanges przed nocą poślubną, ale Valmont za cel obrał przede wszystkim uroczą, cnotliwą i piękną Madame de Tourvel. Podczas pełnych wyrafinowania i okrucieństwa miłosnych gier arystokratów, którzy drwią z miłości i reputacji innych, ich uczucia i miłość własna okażą się bardziej kruche, niż przypuszczali.
      
       „Jane Eyre”- retransmisja odbędzie się 13 lutego o godzinie 16.30.
       „Niebezpieczne związki” – retransmisja spektaklu w dniu 8 marca o godz. 19.
      
       Oba przedstawienia z z polskimi napisami. Czas trwania ok. 210 minut. Cena biletu: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy), 20 zł (grupowy). Bilety można kupić w kasie CSE „Światowid” lub internetowo - rezerwacja i zakup biletów on-line.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem