UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Walki o Elbląg na kinowym ekranie

 
Elbląg, Walki o Elbląg na kinowym ekranie
Reklama

W najbliższy wtorek, 2 lutego w kinie Światowid odbędzie się kolejne spotkanie, z cieszącego się niesłabnącym powodzeniem, cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Tym razem tematem seansu będą „Walki o Elbląg – styczeń, luty 1945”. Nieprzypadkowo, bo jest to tytuł najnowszej książki Tomasza Glinieckiego. Publikacji, która obala szereg mitów i legend o tamtych wydarzeniach. Autor będzie gościem spotkania. Na dużym ekranie natomiast pojawią się kroniki wojenne z Elbląga i Prus Wschodnich – niemieckie i rosyjskie.

- Spróbujemy skonfrontować propagandę wojenną z prawdą – zapowiada Juliusz Marek, który od 10 lat w kinie Światowid prezentuje filmy o Elblągu. - Mam nadzieję, że będzie to jedno z ciekawszych spotkań. Książka Tomasza Glinieckiego obala bowiem szereg mitów i legend o tamtych wydarzeniach.
       Książkę będzie można nabyć przed seansem.
      
       Seans „Walki o Elbląg – styczeń, luty 1945” rozpocznie się we wtorek, 2 lutego o godz. 18 w kinie Światowid.
      
       Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” są: Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja Elbląska, a patronami medialnymi Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Dziennik Elbląski oraz Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl. Wstęp wolny.
      
       ****
       Książka do wygrania w naszym konkursie.
      
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • W jakiej cenie będzie książka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ploterek(2016-01-27)
 • Juliusza Marka wywody, ciąg dalszy. Ostatnie spotkania są coraz gorsze, już w 2014 roku zaczęło iść w tym kierunku. Kiedyś przychodziło się oglądać ciekawe filmy, materiały gdzie pokazywano nam dawny Elbląg z krótkimi komentarzami na początku seansu. Obecnie spotkania się wydłużyły w czasie, mimo że materiałów filmowych jest znacznie mniej i są znacznie krótsze a "gadki" wydłużyły się do niebagatelnych referatów, ciągnących się w nieskończoność. Na koniec proponuję zmienić nazwę spotkań z "Elbląg na Dużym Ekranie" na "Elbląg Dłużyzny Gadanie"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 2
  Janosz4(2016-01-27)
 • No cóż, sprywatyzowane archiwa, tylko dla swoich robią swoje. .. .. Kreowanie, ,słusznej, ,historii przez zwycięzców. .. .. I Panowie G i M nie są wolni od tej maniery. Czyżby wiedzieli o zamiarach ustawowego poprawiania rzeczywistości poprzez uchwalenie ustawy o likwidacji wszelkich nazw nie podobających się pisowskim wodzom? Zamiast 500 złotych na drugie i następne dziecko mamy magiel dezinformacyjny oraz próby kompletnego zamordyzmu. Jakie nowe symbole, ,walki, ,o wolność styropianową przygotowują nam nasi znawcy papierów? Znając obecnych, ,kierowników, ,duchowych, ,należy spodziewać się intensywnego odwracania kota ogonem. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  klmn(2016-01-28)
 • Książkę kupiłem za 30 PLN. .. .. faktów dużo, brak jakiekolwiek mapki, niestety proszę przygotować sobie karteczkę z pisakiem. .. do pomocy w porządkowaniu przeczytanych treści bo przejrzystość narracji nie jest dobrą strona książeczki ( str. 247 oraz spisy ). .. .lektura ciekawa lecz wymaga cierpliwości do autora. Konkluzja. .. jednak zawsze historie piszą, ,zwycięzcy, ,. .. .przedtem i teraz. .. .no bo jedni tworzą, ,papiery, ,a drudzy te, ,papiery, ,interpretują. .. .. A między, ,papierami, ,o bohaterach bezgłośnie przelewają się żywoty pozostałych ludzi. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-01-28)
 • Proszę się nie zniechęcać już do, ,ględzenia, ,Marka Jurka. Mam nadzieje iż się poprawi. Jest sporo ciekawych rzeczy do obejrzenia. Dajmy Mu szansę na usprawnienia i streszczanie się! Może to przeczyta i usprawni proces przekazywania Nam informacji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2016-01-28)
 • książka będzie w cenie słusznej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  cenaksiążki(2016-01-28)
 • Mimo wszystko zachęcam do kupienia książki. Jest to jak dotąd jedyna tak szczegółowa publikacja o historii Naszego miasta. Nic nie jest łatwe, a wysiłek włożony w zapoznanie się z tym co było, jak jesteśmy informowani, a także jak zawiłe są drogi do prawdy sprawi czytelnikowi dużą satysfakcję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  klmn(2016-01-28)
 • A dwa tomy ,,Elbing 1945" Tomasza Stężały?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Ploterek(2016-01-29)
 • Jak komuś się nie podoba to niech nie przychodzi. Sala pełna, zawsze jest komplet widzów, po co ten hejt!!!! Jak potraficie zrobić coś lepszego to zróbcie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 3
  ada2000016(2016-01-29)
 • Szanowna Pani! Jest tyle materiału filmowego i tracenie czasu na gadanie to chyba nie o to chodzi. Maglowanie nas propagandą już było. A swoja droga ciekawi mnie co zostanie wybrane do pokazania ludziom. Ja dokonałbym wyboru z 10 godzin materiału na ten temat niezłe 2 godziny. Archiwalia oglądałem jakie 6 lat temu i ciekawi mnie co też nam zaserwuje JM? Jest tam ciekawy fragment z Diaczenką i siostrą Rokossowskiego. .. .. te kilka jej słów oddaje wszystko z tego czasu. No i głos Diaczenki taki charakterystyczny. .. Jeszce raz proszę o pokazanie na mapce kierunków działań tych kilku grup uderzeniowych wraz z datami, bo się, ludziom mylą. .. Generalnie te 4 rajdy kilku grup czołgów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2016-01-29)
 • Jeszcze raz proszę o pokazanie na początku mapki z kierunkami działań tych kilku grup czołgów wraz z datami. Dobrze byłoby pokazać fragmenty z Diaczenką i jego charakterystycznym głosem. Może by też pokazać fragment z rozmową siostry Rokossowskiego na drodze do Elbląga. Materiału z tego tematu jest ok 10 godzin. Wybór ok 2 godzin byłby optymalny. Cenny byłby opis fragmentu, bez ideologizowania. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klmn(2016-01-29)
 • A pro po nie przychodzenia. .. czy podobania się. Materiały są chyba o naszej historii i nie zależnie kto je, ,sprywatyzował, ,winny być pokazane. .. .. Drugim problemem jest ich wybór. .. .. na temat
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-01-29)
Reklama