UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Zaginiony faraon" przedpremierowo w Światowidzie

 
Gebel tebański -
Gebel tebański - fot. Sławomir W. Malinowski

Na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu elblążanina Sławomira W. Malinowskiego „Zaginiony faraon” zaprasza już w najbliższy wtorek, 19 stycznia, kino Światowid. Wstęp na pokaz jest wolny.

Kino Światowid wielokrotnie już pokazywało filmy Sławomira W. Malinowskiego, mieliśmy okazję zobaczyć m.in. film „Maciej Zimiński. Ślad szczęścia i przypadku...” czy „Pan Zwierzyniec" o Michale Sumińskim w ramach cyklu „Elbląg na dużym ekranie”, a na pokazach premierowych film „Natalia” o Natalii Partyce i „Droga do Londynu” o niepełnosprawnych koszykarzach.
       Tym razem zaprezentowany zostanie dokument o poszukiwaniu grobowca faraona Amenhotepa I. Film „Zaginiony faraon” zdobył już „Złotego Kopernika”, główną nagrodę VI Festiwalu Filmów Edukacyjnych, organizowanego przez Fundację Innowacji Społeczno-Kulturalnych, Muzeum Narodowe w Warszawie oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
       „Zaginiony faraon” to historia Misji Skalnej prof. Andrzeja Niwińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego poszukującej w Deir el-Bahari na półce skalnej zawieszonej 100 metrów nad świątynią królowej Hatszepsut grobowca faraona Amenhotepa I. Niezwykle trudne warunki w jakich przyszło pracować polskim archeologom, przeciwieństwa losu i zwykła ludzka zawiść uczyniły całe przedsięwzięcie niezwykle trudnym i wyjątkowym. Podczas kilkunastu lat badań Polacy odkryli na terenie swojej koncesji liczne ślady świadomej działalności człowieka: dreny do odprowadzania wody deszczowej, sztuczną skałę, złodziejski wkop, podpisy wysokiego urzędnika faraona Butehamona, obsadkę królewskiego sztyletu.
       „Zaginiony faraon” to film autorski Sławomira W. Malinowskiego ukazujący nie tylko pracę polskich archeologów prowadzących badania w najtrudniejszych warunkach ze wszystkich misji archeologicznych na świecie ale i tajemnicę Gurny - wioski złodziei grobowców oraz urok tebańskiego gebla.
       W prapremierze udział weźmie Sławomir W. Malinowski – reżyser, autor scenariusza i zdjęć do filmu oraz Waldemar Kubiczek, odpowiedzialny za konstrukcję i montaż na geblu zsypu.
       Produkcja: Leader Film 2015
       Scenariusz i reżyseria: Sławomir W. Malinowski
       Zdjęcia: Sławomir W. Malinowski
       Montaż: Sławomir W. Malinowski
       Czas emisji: 49 min 55 sek.
      
       Spotkanie odbędzie się 19 stycznia o godz. 18. w dużej sali kina Światowid. Wstęp wolny.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Bardzo chciałabym zobaczyć, ale pracuję do późna. .szkoda, że nie ma możliwości obejrzeć w godzinach przedpołudniowych. .. miłego oglądania tym, którzy się wybierają. Pozdrawiam serdecznie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 0
    :((2016-01-18)