UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsza pacjentka pokonała koronawirusa, ale są kolejne przypadki w regionie (aktualizacja)

Reklama

Kobieta w średnim wieku to pierwsza osoba w naszym województwie, która wyzdrowiała z koronawirusa. - To mieszkanka powiatu olsztyńskiego, u której jako pierwszej w regionie stwierdzono zakażenie - informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. Dzisiaj odnotowano też kolejne przypadki zakażeń w województwie, w tym w Elblągu. Zobacz też film Jakuba Kosobudzkiego, pokazujący Elbląg z drona w dobie koronawirusa.  

Mieszkanka powiatu olsztyńskiego wróciła do Polski z Niemiec. 6 marca stwierdzono u niej koronawirusa. Była pierwsza osobą z taką diagnozą w regonie i jest pierwszym pacjentem, uznanym za ozdrowieńca. - Przed nią jeszcze siedmiodniowa kwarantanna domowa - informuje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego. 

W całym województwie warmińsko-mazurskim stwierdzono dotychczas 36 przypadków zakażeń koronawirusem. Trzy z nich potwierdzono dzisiaj i dotyczą młodej kobiety z Olsztyna oraz dwóch mężczyzn z powiatu nowomiejskiego.Wszyscy są w stanie dobrym. Hospitalizowanych jest 50 osób, w tym osiem w Szpitalu Miejskim w Elblągu. Kwarantanną domową jest objętych 927 osób, ustawową - 3332 osoby, a nadzorem epidemiologicznym - 1793 osoby. Wykonano w sumie 1443 testy na obecność koronawirusa. 

W samym Elblągu 68 osób objętych jest kwarantanną, a 269 osób - nadzorem epidemiologicznym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. W kraju jest już potwierdzonych 1085 przypadków zakażenia koronawirusem, 14 osób zmarło. 

 

Aktualizacja z godz. 21:20.  Trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w województwie. - To młody mężczyzna z Olsztyna oraz dziewczynka i kobieta w średnim wieku z Elbląga - informuje rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. Wszyscy są w stanie dobrym, zarazili się prawdopodobnie od bliskich. 

W sumie jest już więc 39 przypadków w regionie, w tym 3 w powiecie braniewskim, dwa w elbląskim i 13 w samym Elblągu. W kraju w sumie jest już 1221 przypadków, 16 osób zmarło. 

 

Aktualizacja z piątku z godz. 8.30: Cztery kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w regionie. Dotyczą chłopca z powiatu braniewskiego, starszej kobiety z powiatu kętrzyńskiego oraz kobiety i mężczyzny w wieku średnim z powiatu nowomiejskiego. Stan wszystkich jest dobry. W sumie w województwie warmińsko-mazurskim są 43 potwierdzone przypadki koronawirusa.

 

Aktualizacja z godz. 18.30. W Elblągu 53 osoby są objęte przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną kwarantanną, a 192 osób nadzorem epidemiologicznym. Statystyki więc spadły, co jest dobrą wiadomością. W regionie są już 44 przypadki koronawirusa. Ostatni dotyczy kobiety w średnim wieku, z powiatu ostródzkiego, która wróciła z Anglii. Jej stan jest dobry. Została hospitalizowana.

red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama