UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Akordeon w roli głównej

 
Elbląg, Akordeon w roli głównej
fot. nadesłana

Elbląska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert „Akordeon w roli głównej”, który odbędzie się 18 listopada o godz. 19 w sali koncertowej ZPSM w Elblągu.

Akordeon przez lata nie cieszył się dużą popularnością. Obecnie możemy odkrywać jego brzmienie na nowo. Możliwości tego nietuzinkowego instrumentu zaprezentuje nam Rafał Grząka w towarzystwie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Mihaila Agafity.
       Rafał Grząka – akordeonista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej F. Chopina w Warszawie, laureat ponad 35. międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Jest absolwentem Policealnego Studium Jazzu w klasie akordeonu jazzowego prowadzonej przez legendę polskiego jazzu Andrzeja Jagodzińskiego. Występował z orkiestrami tak znamienitych instytucji, jak: Filharmonia Narodowa i Opera Narodowa w Warszawie czy Filharmonia Lwowska, pod batutą takich dyrygentów, jak Lucas Vis, Maja Metelska, Kazimierz Dąbrowski, Janusz Przybylski, Andrzej Rosół, Krzysztof Urbański, Wojciech Rajski, Nikola Kołodziejczyk, Alejo Perez, Akiki Bassem, Tomasz Radziwonowicz. Od lat żywo uczestniczy w życiu artystycznym Stowarzyszenia Akordeonistów Polskich, swymi koncertami otwiera festiwale i konkursy. Udziela się jako muzyk sesyjny w Polskim Radiu i Telewizji oraz w stacjach komercyjnych. Koncertuje w Polsce i za granicą solowo oraz z zespołami, których jest współtwórcą: „Klezmafour”, „Tango Fuerte”, „Baxtori”, „New Trio”.
       Mihail Agafita - określany jest mianem „jednego z najbardziej utalentowanych młodych dyrygentów Europy ". Prowadził ponad 600 koncertów symfonicznych, oper i spektakli baletowych z zespołami z całego świata. Jest dyrygentem i dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej Republiki Mołdawii. Doceniany za osobowość i talent artystyczny, przekonujące interpretacje, jak również za wyrafinowaną technikę dyrygencką.
      
       ***
       Rafał Grząka bandoneon, akordeon, artysta rezydent
       Mihail Agafita dyrygent
       Elbląska Orkiestra Kameralna
      
       W programie między innymi:
       Rafał Janiak - Reminiscences of Past koncert na bandoneon i orkiestrę smyczkową
       Wiaczesław Siemionow - Suita bułgarska cz. III
       Wolfgang Amadeusz Mozart - Divertimento F-dur KV 138
       Arcangelo Corelli - Concerto Grosso op. 6 nr 4
      
       Bilety: 40 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy)
       Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Artysta-rezydent”
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Meble Wójcik, Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, Toyota Knedler
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama