UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ale jestem - wernisaż wystawy Elżbiety Wnęk-Cieszkowskiej

Elbląg, Ale jestem - wernisaż wystawy Elżbiety Wnęk-Cieszkowskiej

Galeria Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Elżbiety Wnęk-Cieszkowskiej pt. „...Ale jestem...” Elżbieta Wnęk-Cieszkowska jest absolwentką Edukacji Artystycznej w zakresie Sztuk Plastycznych Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Eksperymentuje w różnych technikach plastycznych.

Brała udział w wystawach:
       - otwarte Salony Plastyczne Spółdzielczego Domu Kultury SM „Zakrzewo” 2005, 2007, 2009, 2011
       - zbiorowa wystawa w Domu Kultury w Wejherowie, 2007
       - w czerwcu 2009 r. debiutowała na 25. Salonie w Galerii EL
       - zbiorowa poplenerowa wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu, 2012
       - zbiorowa wystawa w Domu Kultury w Braniewie, 2014
       Wiele prac artystki znajduje się w zbiorach prywatnych. Uczestniczy i sama organizuje plenery plastyczne. Włącza się w różne akcje charytatywne. Pani Elżbieta od 29 lat jest nauczycielką plastyki w Szkole Podstawowej nr 15 w Elblągu.
      
       Artystka o sobie:

       „Moje prace, tak różnorodne w technikach, są wyrazem poszukiwań, obserwacji, analizy i syntezy otaczającego świata. Realistyczne martwe natury w łagodnej kolorystyce
       z dominacją szarości, brązów, bieli biją spokojem, ale opowiadają o samotności. Może już niepotrzebne rzeczy, może zapomniane, trwają w ustalonym miejscu i są świadkami mijających chwil. Ożywają, gdy zaistnieją w przestrzeni galerii, gdy ktoś zwróci na nie uwagę - na starą felgę, niepotrzebną szmatę, czy starą walizkę. Każde z nich ukrywa dawną tajemnicę.  Cykl, wykonanych w technice kredek akwarelowych, „Paryż – Londyn – Rzym” to marzenia, ale i wspomnienia pięknych chwil tam przeżytych. Abstrakcyjny dyptyk „Małżeństwo” w oryginalnej technice własnej ma intrygować widza swoją „dziwnością”. Widzowie próbują doszukać się tam postaci męża czy żony, ale tak naprawdę nie chodzi o postać, ale o pytanie „Czym dla mnie jest małżeństwo?"... Centralną część wystawy stanowią kompozycje grafiki komputerowej. Ostrość kolorów wyróżnia je i przyciąga uwagę. Są połączeniem elementów, których doszukujemy się w martwych naturach, ale poprzez przekształcenie w programie komputerowym otrzymały nową formę i życie. „Autoportret romantyczny”, „Rozdarta Elżbieta” i „Kocham Grecję” to minimalistyczne przedstawienie wewnętrznych rozterek i pragnień. Wciąż szukam swojego miejsca i środków dla wyrażenia siebie. Czegoś, co nie przeminie jak obraz, książka, dzieci. Rozmyślam o przeszłości i patrzę w przyszłość. Słucham ludzi i zastanawiam się czy potrafię stworzyć język, który połączy pokolenia i nie przeminie. Wystawa jest spojrzeniem wstecz. Co było dla mnie ważne kiedyś i jak dziś odnosi się to do tego kim jestem. Tu przypomina mi się obraz Gauguina „ Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?”. A ja jeszcze wciąż jestem, jak w piosence Anny Marii Jopek:
       "Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze,
       Zabłąkaną łódeczką wśród raf
       Kroplą deszczu,
       Trzciną myślącą wśród traw
       Ale jestem”
       Wystawa "…Ale jestem…" prezentowana w galerii Filar Sztuki Biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu jest podsumowaniem 30 lat pracy zawodowej i 50 lat mojego życia. Życzę miłych wrażeń.
       Ewa Wnęk-Cieszkowska
      
      
       Otwarcie wystawy i spotkanie z artystką 11 października 2018 r. (czwartek) o godz. 17.00
       Wystawa będzie czynna do 16 listopada 2018 roku.
       Serdecznie zapraszamy!
      
Aleksandra Thiede, Państowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama