UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Antonio Vivaldi zabrzmi na koncercie EOK

 
Elbląg, Antonio Vivaldi zabrzmi na koncercie EOK
fot. nadesłana
Reklama

Wielbicieli muzyki przełomu XVII i XVIII wieku nie może zabraknąć 26 lutego podczas koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Usłyszymy utwory Antonio Vivaldiego – mistrza  ze  słonecznej Italii, legendarnego  „Rudego księdza”,  kompozytora i genialnego skrzypka.

Elbląscy kameraliści wraz z Janem Staniendą poprowadzą publiczność w kręgi muzyki największego twórcy baroku. Koncerty barokowe wymagają znakomitego przygotowania partii solowych, dlatego w koncercie „Viva Vivaldi!” swój kunszt pokażą najlepsi soliści Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wśród nich: Bartłomiej Tełewiak skrzypce, Paula Preuss skrzypce, Karolina Nowotczyńska skrzypce, Miłosz Wieliński skrzypce i Maria Wiśniewska wiolonczela. W procesie komunikacji muzycznej będą musieli posługiwać się nie tylko tym samym językiem, ale i tym samym barokowym dialektem.
       Vivaldi był pierwszym wielkim mistrzem gatunku koncertu solowego i miał wyjątkowo bogatą wyobraźnię muzyczną. Niezwykłe eksperymenty brzmieniowe, wrażliwość na barwę orkiestry, umiejętność wydobywania z niej brzmień niezwykłych, bardzo oryginalnych, niespotykanych w twórczości innych mistrzów tamtej epoki - to jego największe osiągnięcia. Nikt przed nim nie miał takiej wyobraźni instrumentalnej.
       W programie znajdą się zatem najsłynniejsze z koncertów napisanych przez Antonio Vivaldiego: Koncert na dwoje skrzypiec a-moll op. 3 nr 8 RV 522, Koncert na dwoje skrzypiec A-dur, RV 519, Koncert na troje skrzypiec F-dur RV 551, Koncert na czworo skrzypiec h-moll RV 580, Koncert na dwoje skrzypiec i wiolonczelę d-moll op. 3 nr 11, RV 565.
      
       Koncert „Viva Vivaldi”, 26 lutego, godz. 19, sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

       Bilety: 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy), do nabycia w Biurze Koncertowym EOK w Ratuszu Staromiejskim. Biuro czynne: pn., śr., pt. w godz. 8-16 oraz wt. i czw. 10-18. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 4955 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Noble Instruments
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
      
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama