UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg Plastyczny – Karolina Kardas

 
Elbląg, Elbląg Plastyczny – Karolina Kardas

Mamy w Elblągu artystów z piękną wrażliwością i świeżym spojrzeniem. Można się o tym, między innymi, przekonać odwiedzając wystawę „Świątynia” Karoliny Kardas w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, na której wernisaż zaprasza Galeria EL 11 kwietnia na godz. 18.

Wystawa "Świątynia" to kontynuacja tematu "Architektura Cielesności" podjętego przez artystkę w 2016 roku. "Świątynia" ma tu dwa konteksty. Pierwszy to miejsce wystawy tj. Galeria EL - były kościół dominikański. Drugi kontekst to ciało ludzkie traktowane jako antropomorficzna bryła/konstrukcja, zawierająca w sobie pierwiastek duchowy.
       Ciało artystka rozważa jako miejsce spotkań i znaczeń, mieszkanie duszy. Ciało jest traktowane jako świątynia Ducha. To, co ludzkie – cielesność, odsyła do sfery duchowej. Chce, by ciało w jej pracach nabrało godności, świadczyło o duchowym sensie jego istnienia, o jedności psychofizycznej. Wykorzystuje motyw ornamentyki sklepień gotyckich katedr, które są budowlami zbudowanymi są na planie ciała ukrzyżowanego.
       „Architektura zawsze kojarzyła mi się z ciałem ze względu na relacje zewnętrze - wnętrze. Mam tu na myśli bryły, która posiadają fasadę i różniące się od niej wnętrza. Skórę traktuję jako fasadę ciała ludzkiego.”
       Karolina Kardas
       Elblążanka, w 2016 roku ukończyła Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku uzyskując tytuł magistra sztuki. W tym samym roku rozpoczęła studia doktoranckie na Akademii Pięknych w Krakowie. Ma na swoim koncie ponad 40 wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w kilku Salonach Elbląskich (27,28,29). Jej twórczość została doceniona przez jury różnych konkursów m.in. X Biennale Olsztyńskie o Medal Prezydenta - wyróżnienie honorowe, Nagroda Artystyczna Prezydenta Elbląga. Autorka projektu „Przestrzeń intymna” dofinansowanego przez ASP w Krakowie. Obecnie mieszka i pracuje w Elblągu.
      
Wojciech Minkiewicz, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama