UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Scena Literacka: Wojciech Pelc „Ziemie obiecane”

Elbląg, Elbląska Scena Literacka: Wojciech Pelc „Ziemie obiecane”
(fot. nadesłana)

Kolejna w tym roku Elbląska Scena Literacka to lokalna propozycja, która wybiega daleko w kierunku nieznanych lądów. Spotkanie z poezją Wojciecha Pelca to podróż wewnętrzna inspirowana literaturą, historią i zamiłowaniem autora do geografii.

Kilka miesięcy temu w serii Biblioteka na Krechę ukazał się debiutancki tomik Wojtka „Ziemie obiecane”. Stanowi on kolejną książkę elbląskich Alternatywnych. Na kwietniowym spotkaniu będzie można posłuchać tekstów poety, zapytać o inspiracje, odkryć nowe.
       „Ziemie obiecane to miejsca, w które najchętniej uciekamy, do których tęsknimy. Tom poetycki Wojciecha Pelca to efekt podróży tych dalekich, ale także cenniejszych - do wewnątrz siebie. Przenosimy się na oswojoną i bezpieczną prowincję widzianą często z perspektywy dziecka. To historie pierwszych fascynacji i wyborów, błędów i przygód. To opowieść o miejscach egzotycznych, ale także zapomnianych, które z rozwagą odkrywa podmiot liryczny wierszy, podróżując po Polsce. To nieco idylliczny powrót do świata, który minął bezpowrotnie. Narracyjne historie przeprowadzają nas przez bogaty świat wewnętrzny samego autora.”
       Wojciech Pelc - elblążanin, rocznik 1972. Tutaj ukończył szkołę średnią. Obecnie zawodowo i rodzinnie związany z Żuławką Sztumską. Z Elblągiem łączy go poza więzami rodzinnymi i sentymentem Alternatywny Elbląski Klub Literacki oraz Stowarzyszenie „Alternatywni”, w których aktywnie działa. Jest laureatem wielu konkursów literackich. Jego rękopis został wyróżniony w konkursie Literackim Elbląski Rękopis Roku organizowanym przez Fundację Elbląg – 2013. Zajął pierwsze miejsce w konkursie głównym Głogowskich Konfrontacji Literackich w 2013 roku, w tym samym konkursie w roku 2012 otrzymał wyróżnienie, a w 2010 r. drugie miejsce. W 2014 roku jego testy dostały docenione na Głogowskich Konfrontacjach Literackich oraz otrzymały wyróżnienie na Różewicz Open Festiwal. Publikował w Kwartalniku Literackim „Szafa” oraz antologiach poetyckich. Jest autorem nieszablonowym, poruszającym się z wyczuciem po metaforze słowa. Wyczulony na piękno języka, niepowtarzalność klimatu małych miejsc, oswojonych przestrzeni.
       Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojtkiem Pelcem i jego „Ziemiami obiecanymi” 24 kwietnia o godzinie 18 na Małej Scenie elbląskiego Teatru. Na foyer będzie można zobaczyć prace powstałe w ramach Projektu Pocztówkownia, który realizuje EfEf – artystyczne przygotowanie do druku. Wstęp wolny.
      
Dominika Lewicka-Klucznik
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama