UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EOK inauguruje program edukacyjny pod znakiem dźwięku i obrazu

 
Elbląg, EOK inauguruje program edukacyjny pod znakiem dźwięku i obrazu
fot. nadesłana
Reklama

W nowym sezonie artystycznym Elbląska Orkiestra Kameralna, we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, po raz trzeci organizuje Filharmonię/ostrożnie, wciąga!!!, w ramach której uczniowie elbląskich klas maturalnych będą mogli bezpłatnie uczestniczyć (wraz z osobami towarzyszącymi) w 15 koncertach abonamentowych EOK i trzech próbach zespołu.

Elbląska Orkiestra Kameralna realizuje wiele projektów o charakterze edukacyjnym, w tym od 2016 roku program Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!, skierowany do maturzystów. 
       Młodzież będzie uczestniczyć w różnorodnych koncertach, bo obejmujących repertuar barokowy, romantyczny i współczesny. Dzięki temu młodzież przekona się, że warto odkryć świat instrumentów smyczkowych, a płynąca z nich muzyka w niczym nie ustępuje popowym dźwiękom. Elbląscy kameraliści zainaugurują program już 18. października, zapraszając uczniów na otwartą próbę, która upłynie pod znakiem hitów muzyki małego i dużego ekranu. Z fortepianu i smyczków popłyną wówczas dźwięki utworów, które wywarły największy wpływ na XX-wieczną kinematografię. Z jednej strony, muzycy zaproponują Suitę Awanturniczą, dzięki której uczniowie klas maturalnych odbędą podróż w czasie i przestrzeni, poznając starożytny Rzym i Imperium Galaktyczne. Z drugiej, w ramach Suity Bohaterskiej nastolatkowie odkryją realia Rzeczypospolitej szlacheckiej i świat XVIII-wiecznych galicyjskich hrabiów i zbójników. Nad grą Orkiestry będzie czuwał Hadrian Filip Tabęcki, który wystąpi w podwójnej roli: pianisty i konferansjera.
      
       Inauguracja Programu Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!, 18 października, czwartek, godz. 13, sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych
       Wykonawcy:
       Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, prowadzenie
       Elbląska Orkiestra Kameralna
       W programie:
       „Fantazja Filmowa” – subiektywny wybór hitów filmowych w aranżacjach na fortepian i orkiestrę smyczkową
       Koncert objęty programem Filharmonia/ ostrożnie, wciąga!!!. Program współorganizuje Instytut Muzyki i Tańca.
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama