UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EOK zagra w Mołdawii

 
Elbląg, EOK zagra w Mołdawii
fot. nadesłana
Reklama

Od tego roku Orkiestra współpracuje z Filharmonica Nationale Serghei Lunchevici - Orchestra Simfonica z Mołdawii. Efektem wspólnych działań będzie udział elbląskich kameralistów na Międzynarodowym Festiwalu ,, Zilele Muzicii Noi" w Kiszyniowie w czerwcu 2016 roku.

Koncert odbędzie się w Organ Hall - National center of chamber music, która jest wiodącą instytucją kultury i sztuki Republiki Mołdawii oraz której działalność ma istotne znaczenie w życiu kulturalnym stolicy. Istotą projektu jest popularyzacja najwartościowszej polskiej muzyki, w szczególności współczesnej i promowanie jej w Europie.
       Filharmonica Nationale "Serghei Lunchevici" - Orchestra Simfonica została założona w 1930 r. i jest jedną z wiodących Filharmonii w kraju. Od 2004 roku do dziś Orkiestra prowadzona jest przez dyrygenta Michaila Agafiţa. Repertuar Orkiestry obejmuje najbardziej reprezentatywne dzieła symfoniczne oraz muzykę wokalno-symfoniczną. Orkiestra gra utwory z różnych okresów i różnych gatunków stylistycznych. Szczególną wagę przywiązuje do interpretacji kompozytorów z Mołdawii i Rumunii. Orkiestra Filharmonii Narodowej "Siergiej Lunchevici" występuje w licznych koncertach na najważniejszych scenach w Mołdawii, a także jest gościem wielu międzynarodowych festiwali m.in: w Niemczech, Włoszech, Portugalii czy Rumunii.
       Do tej pory odbyły się XXIV edycje Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego ,,Zilele Muzicii Noi” Festiwal zawsze gromadzi wielu wybitnych artystów, prezentujących dzieła muzyki współczesnej. Podczas tegorocznego, wspólnego występu artyści wykonają m.in.: "Koncert na orkiestrę smyczkową" Grażyny Bacewicz, "Colas Breugnon" Tadeusza Bairda, "Koncert fagotowy" Andrzeja Panufnika, "Trzy utwory w dawnym stylu" Henryka Mikołaja Góreckiego, "Ricordanza per archi" Wojciecha Kilara, a także "Pięć melodii ludowych" Witolda Lutosławskiego. Muzyków poprowadzi Paweł Kotla, a solistą będzie Arkadiusz Adamczyk (fagot).
      
       Patronat Honorowy nad wydarzeniem obejmie Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Mołdawii.
       Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Siemens Sp. z o.o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej Grupa Energa
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o. Sp. J., Noble Instruments
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, EPEC, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Toyota Knedler Sp. z o.o., NZOZ Twoje Zdrowie

      
      
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama