UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jak wyjść z jaskini? - spotkanie autorskie

2019-04-03
Aktualizowany 2019-04-09 09:22
 
Elbląg, Jak wyjść z jaskini? - spotkanie autorskie

W środę, 10 kwietnia o godz. 18 Biblioteka Elbląska zaprasza do sali „U św. Ducha” na kolejne spotkanie w cyklu #czytElnia. Gośćmi spotkania będą: Jarosław Spychała – filozof, autor książki „Jaskinia. Droga rebeliantów”, Tomasz Klejna – wydawca książki. Rozmowę poprowadzi Dominik Żyłowski. Wstęp wolny.

Czy chcesz być jak Gilgamesz, władca Uruk? Jak Odys? A może jak Luke Skywalker? Czy masz odwagę do buntu, by niczym rebeliant opuścić swą z pozoru bezpieczną jaskinię i wyjść na zewnątrz, wprost w oślepiające światło zrozumienia? Tego właśnie Ci życzę. I z tego powodu napisałem książkę, która łączy otaczający nas świat, naszą kulturę, a także pop-kulturę z myślami filozofów. Jestem pewien, że pomoże Ci ona głębiej postrzegać codzienność, odkrywając prawdziwe znaczenie rzeczy, które zdają się banalne, a w rzeczywistości takimi nie są. Chciałbym, abyś czytając i oglądając „Jaskinię” zrozumiał świat lepiej ode mnie, lepiej od filozofów i dotarł do hyperuranion; miejsca pond niebem, gdzie według Platona schodzą się razem wszystkie idee i rzeczy. Chciałbym, abyś został hyperuranios. / Jarosław Spychała
      
      
       „Jaskinia. Droga rebeliantów” nie jest "zwykłą" książką filozoficzną. Tzn. nie jest teoretycznym wykładem, ani historyczną relacją. Jest za to przykładem filozoficznej praktyki. Jest próbą pokazania filozofii żywej, filozofii w działaniu. A poza tym jest też bogato ilustrowanym albumem. Dlatego też spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa ilustracji. /Dominik Żyłowski
      
       Jarosław Spychała – o filozofii potrafi opowiadać godzinami, łącząc teksty filozoficzne z wątkami popkulturowymi i znajdując analogie we współczesnym świecie (wystarczy pooglądać filmiki, jakie zamieszcza na swoim profilu facebookowym i na stronie internetowej, żeby się o tym przekonać). Jarosław Spychała to filozof niekonwencjonalny. Udowodnił to wymyślając autorską metodę nauczania filozofii pod nazwą „Lego-Logos", wykorzystującą do tego klocki Lego. Aktualnie wykłada filozofię na Uniwersytecie w Konstancji. Wcześniej był nawet dyrektorem Centrum Kultury w Żyrardowie.
      
       Tomasz Klejna – założyciel wydawnictwa Tako, które publikuje książki dla dzieci oraz książki z zakresu historii sztuki i filozofii. Wydawca książki „Jaskinia. Droga rebeliantów”.
       Dzień później, tj. 11 kwietnia, o godz. 11 odbędzie się wykład dla młodzieży pt. „Między słowem a mieczem - filozofia przeciw przemocy”. Zapraszamy!
       Więcej informacji:
       tel. (55) 625 60 13
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama