UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Jazz dobry jest w środę

 
Jazz dobry jest w środę
fot. nadesłana

Właściwie każdy miłośnik tego gatunku wie, że jazz dobry jest każdego dnia. A w najbliższą środę dobry będzie po dwakroć. W Mjazzdze 20 stycznia na scenie pojawi się Tomasz Łosowski Acoustic Trio, w którym liderowi - świetnemu perkusiście, towarzyszyć będą równie wspaniali muzycy: Piotr Lemańczyk i Szymon Łukowski.

Znają się "jak łyse konie". Wielokrotnie współpracowali w różnych składach muzycznych, na co dzień dobrzy koledzy. To powoduje, że kiedy grają razem rozumieją się bez słów, co przekłada się na wyjątkową przyjemność odbioru kreowanego przez nich dźwiękowego świata.
       Tym razem współpracowali przy tworzeniu i realizacji autorskiej płyty Tomasza Łosowskiego zatytułowanej po prostu "Tomasz Łosowski Acoustic Trio". Ta płyta to świetne podsumowanie dotychczasowej kariery Tomasza Łosowskiego, ale także dowód na to, że muzyk jest gotowy do kolejnych wyzwań i nie osiada na laurach.
      
       Tomasza Łosowski

       Perkusista, kompozytor, muzyk sesyjny, edukator oraz autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce. Zadebiutował w 1991 roku na jubileuszowym koncercie 15-lecia Kombi. Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rockowej, popowej i jazzowej.
       Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny. W 2014 został uhonorowany nagrodą "Eugeniusza" w kategorii Najlepszy Edukator. Obecnie gra w Kombi Łosowski oraz współtworzy jazzowe projekty: Orange Trane Acoustic Trio i Quartado.
       Jest wykładowcą biorącym udział w warsztatach i pokazach perkusyjnych na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem „Perkusista”, gdzie cyklicznie ukazują się jego artykuły i warsztaty. Nagrał przeszło 50 płyt (w tym swoje projekty autorskie).
      
       Piotr Lemańczyk

       Kontrabasista, gitarzysta basowy i kompozytor. Należy do grona wybijających się muzyków na europejskiej scenie jazzowej. Często współpracuje zarówno z polskimi, jak i światowymi gwiazdami jazzu jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Gary Novak, Dave Kikoski, Seamus Blake, Clarence Penn, Brian Melvin, Avishai Cohen Tr, Jakob Dinesen, i inni. Jest jedynym Europejczykiem w składzie amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Jego autorskie wydawnictwa Follow The Soul, Freep, Village Time, Naha People, Guru, Amhran, Baltic Dance i Piotr Lemańczyk Quartet North wszystkie otrzymały znakomite recenzje w prasie fachowej. Był też nominowany do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii Najlepszy Jazzowy Album Roku, a obecnie nominowany został do tytułu Osobowość Roku przez Dziennik Bałtycki.
      
       Szymon Łukowski

       Choć młody wiekiem, saksofonista i klarnecista (urodzony w 1986 roku), na swoim koncie ma już niejedną nagrodę i wyróżnienie (w tym jako Najlepszy Solista XIII Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu). Uczeń, między innymi, doskonałego saksofonisty - Macieja Sikały, dziś współpracujący z tworzącym niegdyś skład Maciej Sikała Trio Piotrem Lemańczykiem (Piotr Lemańczyk Quartet - North). Szymon Łukowski jest również członkiem zespołów Projazzteren, Soul Essense Quartet, Jazz Big Band '75 oraz Eljazz Big Band. Poza tym prowadzi swój autorski projekt Szymon Łukowski Quintet, z którym w lutym 2014 wydał świetnie przyjętą debiutancką płytę.
      
       Mjazzga, 20 stycznia godz. 20.15
       Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      
       Następne koncerty:
       27-01 Krzywy Dżez (jazz i improwizacje)
       29-01 Oratnitza (Bułgaria, etno folk)
       06-02 Dominik Bukowski (jazz)
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem