UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Kadyny – wioska sztuki” w CSE Światowid

 
Elbląg, „Kadyny – wioska sztuki” w CSE Światowid
fot. nadesłana
Reklama

Obrazy, kompozycje w technice cyjanotypii, prace ceramiczne, batiki i tkaniny - taką rozpiętość prac będzie można oglądać już od 1 października w Galerii Nobilis w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wystawa poplenerowa i powarsztatowa podsumowująca projekt „Przyszłość sztuki przeszłości” zostanie zwieńczona finisażem.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace artystyczne wykonane podczas 12. edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki” oraz podczas warsztatów plastycznych zrealizowanych w ramach projektu „Przyszłość sztuki przeszłości”.
       - Projekt skierowany był w szczególności do dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich regionu, aby umożliwić im twórcze i aktywne uczestnictwo w kulturze - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE "Światowid" w Elblągu. - W ramach projektu odbyły się warsztaty artystyczne, plener plastyczny oraz ogólnopolski konkurs.
       Motywem przewodnim działań były wydarzenia historyczne oraz dziedzictwo duchowe mieszkańców Warmii i Mazur. Plener odbył się w dniach 3 - 7 lipca br. w Kadynach. Uczestnicy przez pięć dni tworzyli pod korektą artystów: Małgorzaty Szram-Lipki oraz Roberta Lipki. W tym czasie powstało wiele prac ceramicznych i malarskich, cechujących się dużą różnorodnością - w ceramice od naczyń z dekorami po postacie, a w malarstwie od realistycznych obrazów po abstrakcje. Inspiracją dla uczestników był zróżnicowany, kadyński krajobraz, ale również ceramika figuralna, związana z historią Kadyn.
       Na finisaż wystawy zapraszamy 5 listopada o godz. 17 do Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.
       Organizatorzy:
       Stowarzyszenie "Jantar" i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
       Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
      
Paula Załuska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama