UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa

 
Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana
Reklama

Można by o nim napisać "człowiek orkiestra". W kulturalnym środowisku Elbląga wszędzie go pełno. Poza pracą z innymi lub na konto innych, nie zapomina jednak również o autorskich projektach muzycznych. W środę 27 stycznia w Mjazzdze posłuchać będzie można dwóch odsłon muzycznej działalności Bartka Krzywdy - Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa.

Bartek Krzywda jest chyba najbardziej zapracowanym elbląskim muzykiem. Współtworzy kilka zespołów, między innymi grupę Tomasza Steńczyka, rockowe Bulgoty, bierze udział w nagraniach i koncertach swoich muzycznych przyjaciół, wreszcie komponuje i aranżuje muzykę do filmu czy wielu elbląskich akademii i imprez kulturalnych. Stale współpracuje też z Młodzieżowym Domem Kultury, uczy i edukuje młodzież garnącą się do muzyki.
       Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa to przepis na odświeżenie znaczenia muzyki we własnej codzienności. To spotkanie muzyków i plastyka, którzy lekko podduszeni relacjami klient - usługodawca pragną czasem powędrować po peryferiach własnej wyobraźni, jak również zaprosić do wspólnej włóczęgi odbiorców. To zaproszenie do eksploracji tego co skryte, uwikłane, co chciałoby się radośnie uwolnić w dźwiękach, w obrazie, w słowie czy choćby w formie eksperymentu myślowego - w głowie.
       Podczas spotkania zagrane zostaną autorskie kompozycje Bartka Krzywdy z płyty "Jazy", krzywodżezowo zaaranżowane standardy, sfilcowane pieśni świniopasa oraz tzw. „czapa”, czyli przeboje konstruowane na bieżąco w wyniku dynamicznie zmieniających się okoliczności i emocji.
       Okładkę płyty Bartka wykonał Jacek Filc, z której Krzywda był zadowolony. Później Krzywda zrealizował muzykę do tekstów Filca, Filc był także zadowolony. Do tego wszystkiego swoje trzy złote saksofony przyłożył Szymon Zuehlke i w duchu zbierania do kupy ludzi z czegoś zadowolonych powstał pomysł połączenia twórczych sił.
       W czasie spotkania można spodziewać się incydentów z pogranicza happeningu, gdyż z niewiadomych powodów Filc jest wielbicielem świń. Wydarzenie to angażuje do wspólnego kreowania sztuki zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy będą mogli aktywnie wpływać na przebieg eksperymentu. Atrakcjami muzycznymi zajmie się dzika horda ze wschodu: Jura Miszczenko – kontrabas, Patryk Giedziun – bas elektryczny, Jacek Filc – omamy wokalne/animacje plastyczne, Adam Golicki – perkusja, Szymon Zuehlke – saksofony i Bartek Krzywda – klawisze.
      
       Mjazzga, 27-01-2016 godz. 20.15.
       Bilety w cenie 20 zł.
       Więcej na www.mjazzga.pl
      

       Następne koncerty:
       29-01 Oratnitza (Bułgaria, etno folk) 
       06-02 Dominik Bukowski Quartet (jazz)
      
Patronat medialny nad cyklem imprez w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama