UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kulturalna nagroda dla elblążanki

 
Elbląg, Dominika Lewicka-Klucznik
Dominika Lewicka-Klucznik (fot. Anna Ewa Klimowicz)
Reklama

Elblążanka Dominika Lewicka - Klucznik została wyróżniona Doroczną Nagrodą marszałka województwa warmińsko - mazurskiego w dziedzinie kultury. Uroczystość odbyła się w olsztyńskiej filharmonii.

Gala inaugurująca rok kulturalny w województwie warmińsko - mazurskim jest doskonałą okazją do uhonorowania twórców i animatorów kulturalnych z naszego regionu. W tym roku wśród wyróżnionych znalazła się elblążanka Dominika Lewicka - Klucznik.
       - Jest koordynatorem, reżyserem i moderatorem spotkań elbląskiej sceny literackiej. Jest jednym z pomysłodawców powstania Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, prezesem Stowarzyszenia „Alternatywni”, które zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych w Elblągu - tak Maciej Wróbel, prowadzący inaugurację Kulturalnego Roku 2018/19 na Warmii i Mazurach przedstawił Dominikę Lewicką - Klucznik, tegoroczną laureatkę Nagrody Kulturalnej marszałka województwa warmińsko – mazurskiego.
       Nie można tez zapomnieć o Festiwalu Literatury „Wielorzecze”, którego Dominika Lewicka - Klucznik jest mózgiem operacyjnym. W tym roku odbyła się już szósta edycja festiwalu. Dominika jest też autorką dwóch tomików poetyckich „Samopas” i „Limit na cuda”. Obecnie pracuje nad wydaniem kolejnej pozycji „M + M”. Do tego trzeba dodać do liczne nagrody za poezję zebrane na kilkudziesięciu konkursach literackich.
       - Cieszę się bardzo, że komisja tą nagrodą nie tylko doceniła indywidualne sukcesy, ale przede wszystkim zwróciła uwagę na działania, jakie podejmuję ze Stowarzyszeniem Alternatywni oraz szkołami i instytucjami kultury na rzecz promocji kultury i literatury w mieście. To niezwykle ważny sygnał, że dotychczasowe projekty są wartościowe i warto je kontynuować, a poza tym warto również szukać nowych dróg rozwoju. Ta nagroda (tak jak każda inna) jest niesamowitym "wiatrem w żagle" -  tak Dominika Lewicka- Klucznik skomentowała wyróżnienie.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama