UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Michał Bąk Quartet zagra jazz w Mjazzdze

 
Elbląg, Michał Bąk Quartet zagra jazz w Mjazzdze

Trójmiejska scena jazzowa, obok krakowskiej, to obecnie najbardziej prężny i rozwijający się kolektyw w ramach tego gatunku w Polsce. Dowodem na to z pewnością będzie Michał Bąk Quartet, który zagra w czwartek, 2 marca w elbląskiej Mjazzdze.

Michał Bąk Quartet to nowy projekt muzyków związanych z trójmiejską sceną jazzową. Każdy z muzyków grupy posiada swój indywidualny styl, a razem współtworzą niepowtarzalne brzmienie kwartetu bez instrumentu harmonicznego. Z takim planem powstawały kompozycje lidera, które łączą jazz z muzyką epoki baroku dające przestrzeń do wspólnej improwizacji.
     
     W skład zespołu wchodzą:
     Emil Miszk – trąbka
     Piotr Chęcki – saksofon tenorowy
     Michał Bąk – kontrabas
     Sławomir Koryzno – perkusja
     
     Michał Bąk
     Pochodzi z Gdańska. Naukę gry na kontrabasie rozpoczął w wieku 10 lat w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku Wrzeszczu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale klasycznym (w klasie dra hab. Waldemara Tamowskiego i dra Jana Kotuli) w oraz jazzowym (w klasie mgra Michała Barańskiego).
     Jest laureatem wielu konkursów kontrabasowych jak i jazzowych. Brał udział w warsztatach jazzowych prowadzonych przez takich artystów jak: Seamus Blake, Andy Midleton, Mark Helias, Charnett Moffet, Dave Liebman, Boby Watson. Współpracował z: "Jerzy Małek Group", Adamem Bałdychem, Filharmonią kameralną "Sopot", Fundacją Akademia Muzyki Dawnej.pl w Szczecinie, Wrocławską Orkiestrą Barokowa, Gdyńską Orkiestrą Kameralną"Sinfonia Nordica", Orkiestrą Instrumentów Historycznych Musica Humana. Obecnie współtworzy takie zespoły jak: Orkiestra Historyczna OH!, Arte Dei Suonatori, Goldberg Baroque Ensemble, Holland Baroque, Kamil Piotrowicz Quintet, Chęcki/Zienkowski Quartet, Paweł Ruszkowski "Kamiszczi", Nene Heroine, Orkiestra Kameralna Progress, Orkiestra Muzyki Dawnej KORE.
     
     Piotr Chęcki

     Saksofonista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent akademii muzycznej w Gdańsku w klasie Macieja Sikały. Członek zespołów: Algorhythm, Checki/Zienkowski Quartet, Nene Heroine, Tomasz Chyła Quintet, Michał Bąk trio,Kamil Piotrowicz sextet, Sekstans.
     Otrzymał nagrody dla najlepszego muzyka na krokus jazz festiwal 2015 oraz Jazz Juniurs 2016. Laureat wielu konkursów w kraju i za granicą m.in : European jazz contest, Krokus jazz festiwal, Blue Note Poznań Competition, Ogólnopolski przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro jazz festiwal Kołobrzeg. W 2016 roku grał na największym festiwalu jazzowym na świecie Java Jazz w Indonezji. Wspópracował z takimi muzykami jak : Leszek Możdżer, Leszek Kułakowski, Sławek Jaskułke, Jerzy Małek,Wojtek Mazolewski, Dwiki Dharmawhan,Tymon Tymański, Tomasz Sowiński.
     
     Emil Miszk

     Naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Świetny solista jak i kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach artystycznych. Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Algorhythm, Jan Konop Big Band, Dominik Bukowski Quartet, Critical Level Piotra Kułakowskiego, Kamil Piotrowicz Sextet czy kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Współpracuje również z orkiestrami: Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.
     
     Sławek Koryzno

     Perkusista związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie Tomasza Sowińskiego. W roku 2010-2011 studiował na uczelni ESMAE w Porto (Portugalia), pod okiem amerykańskiego perkusisty Michaela Laurena. Członek zespołów: Algorhythm, Jerzy Małek Group, Piotr Lemańczyk Trio, Kamil Piotrowicz Quintet, Jan Konop Big Band, Inner Out, Szymon Łukowski Quartet, Tomasz Chyła Quintet. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów, do najważniejszych z nich należą: Jazz Juniors, European Jazz Contest, Krokus Jazz Festiwal, Blue Note Poznan Competition, Ogólnopolski Przegląd Gdyńskiego Sax Clubu, RCK Pro Jazz Festiwal Kołobrzeg, Big Band Festiwal w Nowym Tomyślu. Współpracował z takimi muzykami jak: Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Sławek Jaskułke, Leszek Kułakowski, Jerzy Małek, Piotr Lemańczyk, Dominik Bukowski, Maciej Sikała, Maciej Grzywacz. Uczestnik warsztatów z takimi muzykami jak - Kurt Rosenwinkel, Clarence Penn, Seamus Blake, Lage Lund, Ohad Talmor, Dan Weiss, John Escreet.
     
     Koncert zespołu odbędzie się w Mjazzdze w czwartek, 2 marca o godz. 20:15.
     Bilety w cenie 25 zł przed i 30 zł w dniu koncertu
     
     Następne koncerty:
     04.03 - Etna Kontrabande (reggae)
     11.03 - Bibobit (funk, groove, hip-hop)
     19.03 - Algorhythm (jazz)
     21.03 - Big Daddy Wilson (USA blues)
     

     Patronat nad cyklem koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Klub Muzyczny Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE