UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Moc w słowie

 
Elbląg, Moc w słowie
fot. Michał Kalbarczyk
Reklama

Bo słowo ma nas zatrzymać w miejscu, skłonić do przemyśleń i zamyśleń, uwieść nas, wbić w fotel, sprawić, że tekst zostanie w nas już na zawsze, a czasem może nawet zmienić nasze życie… Organizatorzy Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” zapraszają recytatorów i wykonawców piosenki artystycznej, którzy wystąpią podczas przesłuchań konkursowych.

- W czasach kiedy słowa są coraz krótsze, panoszą się zwroty obcojęzyczne, a komunikaty ograniczane są liczbą znaków, my szukamy ludzi z pasją, dla których słowo – sposób jego wypowiadania czy wyśpiewania mają znaczenie. Tych, którzy głosem snują opowieści o miłości – opowiada Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu.
       Występy mają być przede wszystkim po polsku i o miłości – wierszem, prozą lub piosenką. Występy oceni jury, które przyzna nagrody, ale również porozmawia z każdym uczestnikiem, powie co było dobre, a co poprawić, żeby być jeszcze lepszym.
       Na prezentacje konkursowe mogą zgłaszać się osoby indywidualne i reprezentanci ośrodków kultury czy też szkół artystycznych. Wystarczy przygotować dwa utwory o miłości, wiersze lub piosenki poetyckie, i przesłać do CSE „Światowid” kartę zgłoszeniową. Zgłaszać można się do 1 marca.
       Na najlepszych czekają nagrody (finansowe i rzeczowe), ale też możliwość występu podczas Koncertu Galowego. Przesłuchania odbędą się 19 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Koncert Galowy, którego gwiazdą będzie Ewa Bem, odbędzie się dzień później, 20 marca.
       Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są w załączeniu oraz na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl.
       W tym roku uczestników prezentacji konkursowych oceniać będą:
       Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny, Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” Łódź polski aktor, reżyser i scenograf teatralny.
       Jan Poprawa – historyk, publicysta i krytyk muzyczny. Scenarzysta widowisk estradowych i spektakli teatralnych, również telewizyjnych. Autor cyklicznych programów telewizyjnych, m.in. „Krakowskiego Studia Jazzowego”, „Śpiewnika Ilustrowanego”. Współtwórca, laureat, członek rad artystycznych i juror wielu konkursów oraz festiwali muzycznych, teatralnych, kabaretowych i literackich. Autor wielu książek, współpracownik kilkudziesięciu dzienników i periodyków, a także tekstów w kilkunastu wydawnictwach zbiorowych.
       Jarosław Wasik - z wykształcenia aktor - wokalista i kulturoznawca, zaś z zamiłowania dziennikarz, autor tekstów. Jest laureatem koncertu „Debiuty” KFPP Opole'94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i wielu innych festiwali. Wydał cztery autorskie płyty. Jest również członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, dyrektorem artystycznym Festiwalu „Poetycka Dolina” oraz Dyrektorem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

       Patronami medialnymi OFSS "...czy to jest kochanie?" są: Tygodnik Przegląd, Kultura Online, Kraina Łagodności, Portal Społecznościowy eKulturalni.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • Wasik i Poprawa - dziękujemy za takie wysublimowane jury. Co roku nagradzane te same osoby z ich fap albumu. Ten festiwal schodzi na psy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    uczestnikzpoprzednichlat(2016-01-23)
Reklama