UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najmłodsi w "Światowidzie"

 
Najmłodsi w "Światowidzie"
fot. nadesłana

W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przez cały okres ferii odbywają się zajęcia artystyczne, taneczne, rękodzielnicze, pokazy filmowe. W tym tygodniu grupy zorganizowane uczestniczą również w zajęciach z digitalizacji.

- Podczas 45-minutowych bezpłatnych zajęć wyjaśniamy samo pojęcie digitalizacji, przedstawiamy kolejne jej etapy, ale przede wszystkim przedstawiamy możliwości jakie daje, zwłaszcza zwykłym użytkownikom Internetu – mówi Urszula Jatkowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji.
       Na zajęciach nie brakuje praktyki. Prezentowane jest działanie posiadanych przez pracownię skanerów 3D, w których obsłudze każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił.
       Jednym z głównych zadań digitalizacji jest udostępnienie dla każdego użytkownika sieci zabytkowych obiektów zarówno ze znanych wielkich gmachów, jak i mniejszych lokalnych placówek, niedostępnych lub odległych miejsc całego globu – zajęcia mają na celu w prosty i ciekawy sposób pokazać, jak jest to możliwe i ułatwić odnalezienie, również zabytków w wirtualnej przestrzeni.
       Zajęcia prowadzi Regionalna Pracownia Digitalizacji, która działa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Powstała dla digitalizacji i udostępniania dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur w sieci. Pracownia, jako pierwsza w regionie, archiwizuje eksponaty w technice 3D.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem