UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O ciele i maszynach w dawnym kościele

 
Elbląg, O ciele i maszynach w dawnym kościele
fot. Anna Dembińska

Jedna traktuje o ludzkim ciele jako świątyni ducha, psychofizycznej jedności. Druga o coraz bardziej zacierającej się granicy między człowiekiem a maszynami. Obie wystawy można oglądać w murach Galerii EL do 10 maja. Zobacz więcej zdjęć.

Nawa główna i prezbiterium stały się przestrzenią dla prac, które zgłębiają relację człowieka z maszyną.
       - Wystawa "The Son of Man Machine" inspirowana jest utworem zespołu Kraftwerk "The Man Machine". Słuchałem go i zacząłem się zastanawiać, jak bardzo dzisiaj jesteśmy uzależnieni od wszelkiego rodzaju urządzeń, maszyn, elektroniki, pojazdów – mówił podczas czwartkowego (12 kwietnia) wernisażu Igor Przybylski, jej pomysłodawca, uczestnik, a także jeden z jej kuratorów. 
       Oprócz niego swoje prace zaprezentują: Yui Akiyama, Agata Borowa, Dorota Borowa, Iza Bryzek-Tarkowska, Madgalena Domalewska, Paweł Dunal, Aleksandra Dziaczkowska, Mikołaj Dziekański, Michał Frydrych, Bartek Kiełbowicz, Dorota Kozieradzka, Róża Litwa, Jarosław Modzelewski, Agnieszka Rogóz, Aleksander Ryszka, Michał Szuszkiewicz, Iwona Teodorczuk-Możdżyńska.
       Z kolei w Galerii Laboratorium, w ramach cyklu Elbląg Plastyczny, zaprezentowano prace Karoliny Kardas. Wystawa nosi tytuł "Świątynia".
       - Składa się ona z reliefów – wykorzystałam w nich plany architektoniczne kościołów gotyckich - i dwóch obrazów, to zamknięty cykl wykonany w technice własnej – mówiła artystka wernisażu w Galerii EL. - Umieszczenie ich w Galerii Laboratorium, która jest przestrzenią trudną, naznaczoną sakralnym charakterem, ma ciekawy kontekst – dodała.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama