UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O Syberii w Dyskusyjnym Klubie Książki Młodych

Elbląg, O Syberii w Dyskusyjnym Klubie Książki Młodych
fot. nadesłana

Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną oraz starszą na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Młodych. Tematem rozmowy będzie książka "Dobra krew. W krainie reniferów, bogów i ludzi" Magdaleny Skopek. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 stycznia o godz. 15 w Dziale Literatury dla Dorosłych Biblioteki Elbląskiej przy ul. Zamkowej 1. Wstęp wolny.

O książce z opisu wydawcy:
       Jamał to największy zbiornik gazu i jeden z najbardziej strzeżonych regionów świata. Na stałe mieszkają tam jedynie rdzenni mieszkańcy – Nieńcy. Obcym wstęp wzbroniony. Półwysep jest słabo zaludniony, warunki wyjątkowo surowe , a życie człowieka zależy od reniferów, które są wszystkim: jedzeniem, ubraniem, schronieniem, przyjacielem i środkiem transportu. Ten niedostępny świat odkrywa Magdalena Skopek, która pokonała wiele granic i przebyła setki kilometrów, by do niego dotrzeć.
       Przez dwa miesiące mieszkała z nieniecką rodziną Akatteto. W tym czasie uczyła się powozić zaprzęgiem reniferów, spała w legowisku w czumie, zbierała mech na papier toaletowy i trawę na wkładki do butów, wyprawiała skóry, robiła nici ze ścięgien, chodziła w ubraniach z renich skór, jadła surowe mięso i ryby.
       Lektura "Dobrej krwi" pozwala poczuć i poznać wszystkie smaki Syberii. Wchodzimy jak przyjaciele do świata Nieńców, nie naruszając przy tym zasad ich życia. Przenosimy się na niedostępny dla przybyszów i zupełnie obcy "koniec Ziemi''. Ta barwna, momentami aż nierzeczywista opowieść, wzbogacona mocnymi zdjęciami, daje unikalną szansę, aby poczuć smak świeżego, gorącego mięsa, zapach dymu w czumie i morderczej siły mrozu, jak również poznać ludzi z pozoru tak innych, a w rzeczywistości takich samych jak my.
      
       Magdalena Skopek – z wykształcenia doktor fizyki, z zamiłowania podróżniczka zafascynowana obcymi językami, zapalona fotografka. Zdobywczyni Kolosa – prestiżowej polskiej nagrody przyznawanej podróżnikom. Najbardziej pociągają ją trudno dostępne miejsca z dala od cywilizacji i bezgraniczne, otwarte przestrzenie. Odbywa podróże w głąb świata, ale też w głąb siebie.
      
       Więcej informacji - Dział Literatury dla Dorosłych, tel. tel. 55 625 60 17, 55 625 60 18
       e-mail: literacka@bibliotekaelblaska.pl
      
      
Dominik Żyłowski, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama