UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promocja tomiku „W sercu i słowie”

Elbląg, Promocja tomiku „W sercu i słowie”

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w środę, 9 maja o godz. 17 na spotkanie autorskie promujące najnowszy tomik poezji Heleny Murawskiej-Lenckowskiej pt. „W sercu i słowie”. Wstęp wolny.

Helena Murawska-Lenckowska pochodzi z niezwykle malowniczych okolic Pojezierza Brodnickiego, urodziła się w Małym Głęboczku niedaleko Brzozia Polskiego, ale od wielu lat zamieszkuje w Elblągu. Ukończyła studia na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie oraz trzyletnie Studium Teologii dla Świeckich w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II. Pracowała około 11 lat w Antykwariacie Naukowym w Olsztynie oraz Bibliotece Głównej Akademii Rolniczo-Technicznej, a w Elblągu w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej, Bibliotece Seminarium Duchownego w Elblągu i dwóch bibliotekach szkolnych (Szkoła Podstawowa nr 4 i Zespół Szkół Zawodowych). W ostatnim czasie opiekowała się osobami starszymi w „Lazarusie”. Swój debiutancki tomik wierszy „Okruchy życia, okruchy wiary” pani Murawska-Lenckowska wydała w Wydawnictwie „Uran” (Elbląg, 2014 r.), zaś nowy tomik „W sercu i słowie” - w Wydawnictwie „KryWaj” (Koszalin, 2018 r.). Ponadto jej wiersze były publikowane w Antologii Poetów Polskich 2016 i 2017 (Wydawnictwo „Pisarze.pl”, Warszawa) oraz w Antologiach: „Życie kształtami słów pisane” (Koszalin, 2017 r.), „Magia świątecznych słów” (Koszalin, 2017 r.), „Dialog, słowa dla Justyny” (Koszalin, 2017 r.), Antologii lirycznej trzeciego wieku „Kwiaty jesieni” (Elbląg, 2012 r.), Antologii „Złote oczy” (Elbląg, 2000 r.). Ponadto pojedyncze teksty okazjonalne i inne utwory ukazywały się od połowy lat dziewięćdziesiątych w czasopismach regionalnych - miesięczniku „Razem z Tobą”, kwartalniku kulturalno-społecznym „Tygiel” oraz katolickiej „Wspólnocie”. Pani Murawska-Lenckowska brała udział w kilku konkursach poetyckich; zdobyła drugą nagrodę w ogólnopolskim konkursie literackim związanym tematycznie z twórczością Bolesława Leśmiana oraz drugie miejsce w konkursie „Razem z Tobą” na „Opowieść wigilijną” dla dzieci. Od kilku lat publikuje w portalach literackich, m.in. w „Kształtach słów”, grupie literackiej im. Zbigniewa Herberta, a także „W zwierciadle ciszy”. Pisze od dzieciństwa, przede wszystkim wiersze, ale również prozę poetycką i opowiadania dla dzieci. W swoich utworach opisuje świat duchowych wartości i związki zachodzące między przyrodą a doznaniami intelektualnymi człowieka. W jej poezji często pojawiają się rozważania o tematyce religijnej, związane z interpretacją chrześcijańskiego świata wartości, który ukształtował jej osobowość i którym chciałaby podzielić się z czytelnikami.
      
       Więcej informacji:
       Filia nr 4
       ul. Ogólna 59
       tel. (55) 625 60 90/91
       e-mail: filia.ogolna@bibliotekaelblaska.pl
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama