UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promocja tomiku wierszy „Usta czasu”

Elbląg, Promocja tomiku wierszy „Usta czasu”

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w czwartek, 16 lutego o godz. 17 na spotkanie promujące tomik wierszy „Usta czasu” autorstwa elblążanki Elżbiety Andrzejewskiej. Wstęp wolny.

Autorka o sobie
       Wyróżnienia, jakie dotychczas zdobyłam to: wyróżnienie w Turnieju Jednego Wiersza w Elblągu w 2003 za wiersz „Zima” oraz wyróżnienie drukiem w 2008 r. w „Almanachu – człowiek i człowiek” w ramach IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Wawrzyn Sądecczyzny” za wiersz „Tempi Duri”. Słowa mojego wiersza „Przychodzę wierszem żeby z tobą pobyć, Twoje zdjęcie jest w moich słowach” najtrafniej odzwierciedlają sens i cel mojego pisania, w którego centrum jest człowiek, który nie jest mi obojętny. Nie nazywam siebie poetką, tylko osobą piszącą wiersze. Czy zasłużę na miano poetki? Nie wiem.
       Uważam, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce, tak więc mój pierwszy tomik „Usta czasu” to wczesny debiut. Lubię tworzyć moją codzienność z zachwytów i refleksji, gdzie dostrzeganie piękna nawet w „nagich drzewach” zasila „baterię mojego serca ”, możliwością czerpania z natury, której czuję się częścią. Chciałabym, żeby moje wiersze: cieszyły, wzruszały, uwalniały z pośpiechu, wniosły trochę radości i nadziei, pomogły zasnąć. Wówczas będę się czuła spełniona, co nie znaczy zwolniona z pracy nad poprawnością literacką moich wierszy, nad ich poetycką formą.
      
       To mądre uczuciem i refleksją wiersze. Skromne w swoim zapisie, w którym metafora jest oszczędna. Tam gdzie są użyte prozaizmy, to poetyckie sensy wynikają z tego właśnie, że te pozornie proste zdania dziwią się sobie, ale nie dla samego zdziwienia, tylko po to, by znaczyć. Bardzo piękne są też miniatury w większości udane, a jest to bardzo trudny gatunek. Tam, gdzie trzeba potrafi autorka być chłodna w swych filozoficznych sądach, być może dlatego, że w innych lirykach potrafi po prostu wzruszyć - Andrzej Żmuda – dziennikarz, krytyk literacki, poeta, wydawca o tomiku
       Rozmowę poprowadzi Dorota Hodyl.
      
       Więcej informacji:
       Filia nr 4
       ul. Ogólna 59/1
       tel. (55) 625 60 90/91
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama