UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promocja XXVI tomu „Rocznika Elbląskiego”

Elbląg, Promocja XXVI tomu „Rocznika Elbląskiego”

Biblioteka Elbląska wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym/Oddział w Elblągu zapraszają w poniedziałek, 15 lutego o godz. 17 do Sali Audiowizualnej na promocję XXVI tomu Rocznika Elbląskiego. Podczas spotkania laudację wygłosi dr hab. Józef Arno Włodarski, prof. UG. Wstęp wolny.

„Rocznik Elbląski” to najstarszy elbląski periodyk naukowy, ukazujący się od 1961 roku. Czasopismo wydawane jest przez Bibliotekę Elbląską im. C. Norwida przy współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym, Oddział w Elblągu. Teksty publikowane w „Roczniku” dotyczą historii i dziedzin pokrewnych, w aspekcie terytorialnym koncentrują się na Elblągu i okolicach. Redaktorem naukowym „Rocznika Elbląskiego” jest prof. dr hab. Andrzej Groth.
       Tom XXVI zawiera artykuły: Henryka Samsonowicza („Elbląg na szlakach handlowych Europy w XIII i w początkach XIV wieku”), Wojciecha Zawadzkiego („Przeszłość Elbląga w katolickich księgach metrykalnych zapisana”), Andrzeja Grotha („Kilka uwag o pierwszych latach panowania pruskiego w Elblągu (1772-1806)”), Marka Andrzejewskiego („Kino w Elblągu w latach 1945-2007”), Mirosława Marcinkowskiego („Archeologia Elbląga. Osiągnięcia i potrzeby badawcze”); źródła i materiały: Edmunda Kizika („Zapominane, niedokończone dzieje Elbląga Zuverlässige Nachricht von Elbing pióra Michaela Ch. Hanowa z lat 1758-1759”), Joanny Schneider („Kolej wąskotorowa na Żuławach dziedzictwem kulturowym”), Krzysztofa Bidzińskiego („Elbląska fonografia w latach 1974-2015”); recenzje i omówienia: Bohdana Andrzeja Kulińskiego („Okręt Jego Królewskiej Mości Zygmunta II Augusta. Historia galeonu, który nie był galeonem, Warszawska Firma Wydawnicza, Warszawa 2012, s. 257 (Jan Tymiński); kroniki i sprawozdania: Pawła Nastrożnego („Sprawozdanie z badań terenowych w twierdzy Malbork”) oraz bibliografię: Krystyny Greczycho („Bibliografia Elbląga za lata 2010-2015 wraz z uzupełnieniami z lat poprzednich”).
      
       Obecnie zbierane są materiały do XXVII tomu „Rocznika Elbląskiego”, który ukaże się na przełomie 2016/2107 roku. Zapraszamy autorów do nadsyłania artykułów (kontakt: Joanna Szkolnicka, Elbląska Biblioteka Cyfrowa, tel. (55) 625 60 27).
      
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama