UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Scena bogata o słowo

 
Elbląg, Scena bogata o słowo
fot. nadesłana
Reklama

W środę (11 kwietnia) w CSE „Światowid” zaprezentowali się uczestnicy rejonowych eliminacji 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Na Scenie na Piętrze zmagali się w turniejach recytatorskim, poezji śpiewanej i „Wywiedzione ze słowa”.

Emocje, inwencja twórcza i młoda krew zawitały w CSE „Światowid”. Do konkursu na szczeblu rejonowym przystąpiło 9 osób. Wydarzenie, odbywające się w tym roku w nastrojowej przestrzeni Sceny na Piętrze, przyciągnęło również wielu obserwatorów i miłośników sztuki słowa.
       W turnieju poezji śpiewanej można było usłyszeć debiutanta, Jana Paczkowskiego, ucznia Zespołu Szkół Licealnych w Morągu w utworze, będącym autorską aranżacją kompozycji do słów m.in. Marcina Urbana.
       – Jestem po raz pierwszy na tego rodzaju konkursie i przyznaję, że stres był ogromny – mówi młody wykonawca. – Lubię klimaty nostalgiczne, dlatego też wybrałem twórczość Urbana.
       Turniej recytatorski został zdominowany przez młodzież ponadgimnazjalną, ale nie zabrakło również doświadczonego adepta sztuki, Zbigniewa Martuszewskiego. Każdy chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony przed jurorami. W repertuarze znalazły się teksty pisane prozą i poezja, m.in. fragment „Chłopów” Władysława Reymonta czy wiersze Edwarda Stachury. W gronie uczestników znaleźli się debiutanci, jak i ci, którzy swój pierwszy występ na OKR-ze mieli za sobą.
       – Drugi raz biorę udział w konkursie i widzę, że w tym roku bierze w nim udział zdecydowanie więcej osób – zwraca uwagę Jakub Aleksandrowicz. – Co do turnieju, mogłem wybrać poezję śpiewaną, ale za późno się zorientowałem, że termin konkursu jest już tak blisko... Wybór więc padł na recytację.
       W przypadku turnieju „Wywiedzione ze słowa”, swój sceniczny talent zaprezentował Jan Lechwar w przygotowanym przez siebie collage’u tekstów „Tamten taniec…”, wykorzystując w prezentacji prozę Jarosława Iwaszkiewicza i wiersz Juliana Tuwima.
       Decyzją jury, w którego składzie znalazły się Wanda Anusiak oraz Wiesława Niemaszek-Szymańska z Olsztyna i Justyna Kozłowska-Dyrla, do wojewódzkich eliminacji 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zostali zakwalifikowani dwaj uczestnicy: w turnieju recytatorskim młodzieży Adrian Albrecht z Centrum Kultury Calasanz z Elbląga i dorosłych – Zbigniew Martuszewski, także z Elbląga. Oceniające występy uczestników przyznały również wyróżnienia za występ Karolinie Łabuńskiej i Adriannie Pałkowskiej.
      
Daria Grenda, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama