UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Slam, czyli jak poeci walczą na wiersze

 
Elbląg, Slam, czyli jak poeci walczą na wiersze
Reklama

Po raz pierwszy na Festiwalu Literatury Wielorzecze w programie pojawił się Slam. Ta forma poetyckiej rywalizacji pojawiła się w naszym mieście już w 2012 i postanowiliśmy do niej wrócić. Główną ideą konkursu jest to, by swoją twórczością (która czasem przybiera nawet formę performansu czy happeningu) przekonać do siebie publiczność, bo to ona decyduje, kto przejdzie do dalszej rywalizacji. To zatem bardzo emocjonujący rodzaj turnieju literackiego.

Slam jest konkursem poetyckim, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Decyzję, który wiersz jest lepszy, podejmuje publiczność, głosując przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach.
       Jeśli chcesz wziąć udział w Slamie w ringu 22 września od 21.30 w Bibliotece Elbląskiej (Sala u św. Ducha – wejście od dziedzińca):
       - przygotuj sześć własnych, nienagradzanych, niepublikowanych wierszy
       - zapisz się na Slam przed samym wydarzeniem
       - stań do rywalizacji i walcz na wiersze – to publiczność zdecyduje, kiedy odpadniesz z ringu
       Slam prowadzi Wojciech Boros, co już na starcie gwarantuje moc emocji. Resztę zapewnią poeci oraz publiczność, która subiektywnie/obiektywnie będzie decydować, kto ring opuści, a kto przejdzie do następnej rundy. Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 16 lat.
       Na zwycięzcę (i tę osobę, która będzie prawie zwycięzcą) czekają nagrody finansowe, statuetki oraz zaproszenie do restauracji.
       Po Slamie zapraszamy na finał koncert Roberta Kasprzyckiego. Na wszystkie wydarzenia VI Festiwalu Literatury wstęp jest wolny.
      
       Projekt VI Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski
       Śledź nas na stronie.
      
Dominika Lewicka-Klucznik, Stowarzyszenie Alternatywni
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama