UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Słowo o kochaniu

 
Elbląg, grafika nadesłana
grafika nadesłana
Reklama

Od niego wszystko się zaczęło. Ma moc sprawczą. Pozwala nam wyrazić myśli i uczucia. Daje nam nieskończenie wiele możliwości. W każdym języku brzmi inaczej. Słowo. Na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” doceniamy je - a że wyraża ono pozytywne, pełne miłości uczucia - tym bardziej warto…

W tym roku przypada 20-lecie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, dlatego też w programie artystycznym znalazły się recitale dwóch kobiet od lat związanych z polską sceną muzyczną i teatralną. W obu koncertach usłyszeć będzie można klasyki – utwory, które łączą pokolenia.
       Ewa Błaszczyk zaśpiewa piosenki z płyty, która powstała po sukcesie spektaklu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”. Nie przypadkiem właśnie te słowa Ryśka Riedla stały się tytułem zarówno w wersji scenicznej, jak i tej na płycie. „Modlitwa III” zamyka wszystko w idealną klamrę, podsumowuje i nadaje sens wszystkim pozostałym piosenkom.
       - I zgodnie z przesłaniem Festiwalu chodzi tu o słowa, bo te same piosenki na nowo skomponowane, zaśpiewane przez kogoś innego, mogą nieść inne treści – mówi kierownik artystyczny Festiwalu Aleksandra Bednarczuk. – Ewa Błaszczyk dokładnie 10 lat temu otrzymała podczas gali naszego Festiwalu nagrodę przyznawaną przez radiową Jedynkę "Trudny temat do zgryzienia". To jubileusz i dla niej, i dla nas. Bardzo się cieszymy, że będziemy ją gościć w Elblągu z nowym projektem.
       Na zakończenie tegorocznego Festiwalu gratka dla miłośników jazzu. Ewa Bem wystąpi z piosenkami Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach. Na koncercie nie zabraknie też największych przebojów m.in. „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „I co z tego dziś masz”, „Podaruj mi trochę słońca”.
       Tradycyjnie już, na scenie zaprezentują się również laureaci przesłuchań konkursowych.
       - Wystąpią w dwóch kategoriach – piosenki poetyckiej i recytacji. Już czekamy na zgłoszenia uczestników, którzy będą śpiewać i recytować utwory o tematyce miłosnej – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
      
       XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” potrwa od 17 do 20 marca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

       Szczegółowy program, regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl.
      
      
Patronem medialnym Festiwalu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama