Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkania ze sztuką i drugim człowiekiem

 
Elbląg, Spotkania ze sztuką i drugim człowiekiem
Rek

Już za tydzień w Elblągu rozpoczną się 10. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne. W programie wydarzenia znalazły się wystawy, spektakle, warsztaty oraz koncert zespołu Dikanda. Na Spotkania zapraszają Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art”.

- Przed nami trzy dni intensywnych spotkań, wypełnionych pozytywną energią i empatią. Koncerty, spektakle, warsztaty… Przed szeroką publicznością zaprezentują swoją twórczość artyści wyjątkowi - sprawni oraz z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, z Polski i zagranicy – mówi Teresa Miłoszewska, organizatorka Międzynarodowych Spotkań Artystycznych. – W ramach spotkań jest wiele działań, część z nich jest otwarta dla wszystkich, jak wystawy, prezentacje teatralne i filmowe czy koncert zespołu Dikanda, część dla grup zorganizowanych, które do nas przyjadą.
     10. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne odbędą się w dniach 24 – 26 listopada. Rozpoczną je warsztaty ilustratorskie dla grup zorganizowanych, a poprowadzi je Viive Noor z Estonii, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Tallinie, znana i ceniona ilustratorka książek, członkini zarządu Estońskiego Związku Grafiki Projektowej, związana z Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci, organizatorka i kuratorka Tallińskiego Triennale Ilustracji.
     - Artystka jest także kuratorką międzynarodowej wystawy ilustracji „It's always tea-time" inspirowanej „Alicją w Kranie Czarów”, którą otworzymy w Galerii Nobilis w czwartek o godz. 14 – dodaje Teresa Miłoszewska. – Wystawę, realizowaną we współpracy z Ambasadą Estonii w Polsce, oglądać będzie można w Galerii Nobilis CSE „Światowid” w Elblągu od 24 listopada do 19 grudnia.
     MSA rozpoczną się wernisażem wystawy pt. „Ormiańska paleta” o godz. 17.30 w holu głównym CSE „Światowid” w Elblągu. Wystawa prezentuje dorobek współczesnych malarzy Armenii i obrazuje najpiękniejsze pejzaże tego kraju.
     - Ponad 20 prac w wykonaniu czterech malarzy tworzy obraz współczesnej ormiańskiej palety, którą charakteryzują wielobarwny koloryt, czytelność kompozycji oraz namacalna miłość i przywiązanie do swego kraju – zachęcają organizatorzy.
     Pierwszy dzień spotkań zakończy koncert zespołu Dikanda grającego world music, a uznanego szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym. Jak zapowiadają organizatorzy, należy nastawić się na taneczną mieszankę etnicznych brzmień Orientu i Bałkanów, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy i prawdziwych uczuć. Bilety są jeszcze do nabycia w kasie CSE „Światowid”.
     
     Drugi dzień MSA (25 listopada) to przede wszystkim prezentacja grup teatralnych. O godz. 10.30 w dużej sali kina „Światowid” prezentacje rozpocznie spektakl „Opowieść wigilijna” Teatru Recepta. Następnie na scenie zaprezentuje się integracyjna grupa z Litwy „Klaipėdos lakštutė” pokazując performance taneczny "Mandala". „Czar kuchennych rewolucji” pokaże zespół teatralny „Mim” z Mińska Mazowieckiego, a Teatr Ubogi Relacji spektakl „On i Ona”. Te spektakle zobaczymy w dopołudniowych prezentacjach.
     O godz. 12.30 w holu głównym odbędzie się wernisaż fotografii Mieczysława Jaworskiego pt. „Metamorfozy - odsłona III. Praca", a o godz. 13 w Regionalnej Pracowni Digitalizacji CSE „Światowid” wybrać się będzie można na wirtualny spacer.
     Kolejne otwarte dla wszystkich prezentacje rozpoczną się o godz. 16.30 – w dużej sali kina „Światowid” Teatr BRO pokaże spektakl "Moja sprawa”, a o godz. 18 Teatr „Przebudzeni” pokaże spektakl „Szatnia”.
     Miłośnicy fotografii mogą tego dnia zobaczyć też niezwykłe zdjęcia na wystawie pod tytułem „Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016” autorstwa Roberta Szaja. Wernisaż rozpocznie się 25 listopada o godz. 17.30 w holu głównym CSE „Światowid”. Ten dzień MSA zakończy performance „Wątłek” w wykonaniu Teatru „Rajstopy” (godz. 18.45, Scena na Piętrze).
     
     Na prezentacje teatralne i wystawy wstęp jest bezpłatny.
     - Z kolei w sobotę, 26 listopada od godz. 10 do 12 w sali kameralnej kina „Światowid” odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o paraolimpijczykach, po których zapraszamy na happening artystyczny, jaki zakończy tegoroczną edycję Międzynarodowych Spotkań Artystycznych – mówi Teresa Miłoszewska. – Na te wydarzenia nie obowiązują bilety, zapraszamy więc wszystkich w tę listopadową sobotę na spotkanie ze sztuką i drugim człowiekiem.
     
     Pełen program MSA:

     czwartek, 24 listopada
     godz. 11 - warsztaty ilustratorskie Viive Noor, Estonia - pracownia plastyczna CSE „Światowid”
     godz. 14 - wernisaż Międzynarodowej wystawy ilustracji It's always tea-time - Galeria Nobilis
     godz. 15-17 - blok warsztatowy- pracownie artystyczne CSE „Światowid”
     godz. 17.30 - wernisaż wystawy „Ormiańska paleta” - hol CSE
     godz. 19 - koncert zespołu Dikanda - duża sala kina„Światowid” - impreza biletowana
     
     piątek, 25 listopada
     godz. 10.30 - spektakl „Opowieść wigilijna” - Teatr „Recepta” Kowalki - duża sala kina „Światowid”
     godz. 11 - performance „Mandala”, „Klaipedos lakstute”, Litwa - duża sala kina „Światowid”
     godz. 11.30 - „Czar kuchennych rewolucji”, Zespół teatralny „Mim”, Mińsk Mazowiecki
     godz. 12 - spektakl „On i Ona”, Teatr Ubogi Relacji - duża sala kina „Światowid”
     godz. 12.30 - wernisaż wystawy fotografii Mieczysława Jaworskiego Metamorfozy - odsłona III. Praca" - WTZ FPDN im. Matki Teresy z Kalkuty - hol główny CSE „Światowid”
     godz. 13-16 - „Wirtualny spacer” - Pracownia Digitalizacji CSE „Światowid”
     godz. 14-16 - blok warsztatowy/pracownie artystyczne CSE „Światowid”
     godz. 16.30 - spektakl "Moja sprawa” - Teatr BRO - duża sala kina „Światowid”
     godz. 17.30 - wernisaż wystawy fotografii Roberta Szaja „Igrzyska Paraolimpijskie Rio 2016” - hol główny CSE „Światowid”
     godz. 18 - spektakl „Szatnia”, Teatr „Przebudzeni”/ duża sala kina „Światowid”
     godz. 18.45 - Performance „Wątłek”, Teatr „Rajstopy” - Scena na Piętrze
     godz. 19 - spotkanie panelowe/ MUZA
     
     sobota, 26 listopada

     godz. 10 -12 - Paraolimpijczycy - filmy dokumentalne - sala kameralna kina „Światowid”
     godz. 12 -14 - Happening artystyczny „Sztuka gestu” /pracownie artystyczne, hol CSE
     
     Warsztaty prowadzone będą przez specjalistów z Litwy, Estonii, Armenii, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Polski.Szczegółowy program warsztatów na stronie lub na funpage MSA na FB. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwości zmian w programie.
     Głównym Partnerem MSA jest Grupa Lotos S.A.
     
     

     Patronem medialnym Miedzynarodowych Spotkań Artystycznych jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC