Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spotkanie autorskie Bogumiły Salmonowicz

 
Elbląg, Spotkanie autorskie Bogumiły Salmonowicz
fot. nadesłana

Stowarzyszenie Alternatywni zaprasza na kolejne spotkanie Elbląskiej Sceny Literackiej. Tym razem gościem będzie specjalistka sztormologii stosowanej, Bogumiła Salmonowicz ze swoim nowym tomem poetyckim, Abrazje. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 27 października o godz. 18 na Małej Scenie elbląskiego teatru.

Bogumiła to elblążanka z bieszczadzkimi korzeniami, pedagog, terapeutka, doradca personalny, nauczyciel akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz w Politechnice Gdańskiej. Dużo prawda? Ale to nie wszystko... prowadzi firmę doradczo-szkoleniową, współpracując z instytucjami, organizacjami pozarządowymi np. ze szkołami, stowarzyszeniami „Amazonek”, z uniwersytetami trzeciego wieku, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi oraz menedżerami wielu firm na terenie całej Polski. Jest animatorką wielu działań społeczno-kulturalnych. Dlaczego?
     Bo lubi ludzi i nie potrafi być obojętna. To właśnie człowiek pojawia się w jej poezji najczęściej. Człowiek, który cierpi, "potrzebuje terapii", człowiek, którego znamy... Bogusia pisze o nas, o ludziach, których spotyka na swojej drodze każdego dnia. Pisuje wiersze, ale poetką siebie nie nazywa.
     Od kilku lat aktywnie działa w Alternatywnym Elbląskim Klubie Literackim. Od 2014 roku pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia „Alternatywni”. Współrealizuje takie inicjatywy jak Festiwal Literatury Wielorzecze czy Elbląska Scena Literacka przy Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.
     Jest laureatką kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich i turniejów jednego wiersza. Publikuje w pismach, kwartalnikach literacko-kulturalnych oraz na portalach poetyckich.
     Jej wiersze znalazły się w kilku antologiach np. „Z ograniczoną nieodpowiedzialnością” (Pelplin 2012); „WierszYstawka” – Fundacji Literatury im. H. Berezy (Poznań 2015); „A nad nami biało-czerwona” (Głogów 2015); „Oczko” (Głogów 2015); „W ciemno” (Głogów 2016); „Książka pełna słów” (Elbląg 2016).
     Debiutancki tomik „BoSa” jej autorstwa, wydany w 2014 roku przez Stowarzyszenie „Alternatywni”, został Elbląską Książką Roku.
     Zbiór wierszy pt. „Abrazje” wydano dzięki wsparciu marszałka województwa warmińsko-mazurskiego w postaci przyznania autorce w roku 2016 stypendium artystycznego w dziedzinie sztuki: literatura. Spotkanie poprowadzi: Marta Eisler-Wrzeszcz.
Kamila Łyłka-Kosińska, Stowarzyszenie Alteratywni
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Długopis i Pióra z Grawerem
Kubek z Grawerem
Pieczątki Trodat